Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

କରୋନା ଭାଇରସ: ଦେଶରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ସୁସ୍ଥ ହାର, ଦୈନିକ ହେଉଛି ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟିଂ

26/05/2020 at 4:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬|୦୫:  ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଲବ୍ ଅଗ୍ରଓ୍ୱାଲ ଲକଡାଉନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ସୁସ୍ଥ ପାଉଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟ ଦେଶ ତୁଳନାରେ ଭାରତର ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ବହୁତ କମ । ମୃତ୍ୟୁଦର ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ସ୍ଥିତି ଭଲ ରହିଛି । ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଦେଶରେ କରୋନା ଟେଷ୍ଟିଂ ହେଉଛି । ଏବେସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ୬୦,୪୯୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେସୁସ୍ଥ ହାର ୭.୧ ପ୍ରତିଶତ ଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏହା ୪୧.୬୧ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ଏହି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆଇସିଏମଆରର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବଳରାମ ଭାର୍ଗବ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶରେ ପ୍ରତି ଏକ ଲକ୍ଷ ଜନସଂଖ୍ୟାରେ ୧୦.୭ଟି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଦେଶରେ ମୃତ୍ୟୁଦରରେ ସୁଧାର ଆସୁଛି । ପ୍ରଥମେ ମୃତ୍ୟୁଦର ୩.୦୩ ପ୍ରତିଶତ ରହିଥିଲା । ଏହା ଏବେ ୨.୮୭ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଛି । ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ହେଉଛନ୍ତି ବୃଦ୍ଧ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ବୟସ୍କଙ୍କୁ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଛି । ଦେଶରେ ଆଜି ୬୦୨ଟି ଲ୍ୟାବରେ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ୍ କରାଯାଉଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରୁ ୪୩୦ଟି ସରକାରୀ ଲ୍ୟାବ ଥିବା ବେଳେ ୧୮୨ଟି ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲ୍ୟାବ ରହିଛି । ଏବେ ଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୧.୧ ଲକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟିଂ ହେଉଛି ।

   Related Posts