Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଇଟାଲୀରେ ଏବେ ଭୟଙ୍କର ହେଉଛି କରୋନା, ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ : ସ୍କୁଲ, ସିନେମା ଥିଏଟର ବନ୍ଦ

5/03/2020 at 11:46 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫।୩: ଚୀନ୍ ଏବଂ ଇରାନରେ ମହାମାରୀରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ସଙ୍କଟ ହୋଇଛି । ଇଟାଲୀରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଶହେରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ୟୁରୋପୀୟ ଦେଶଗୁଡିକରେ ଇଟାଲୀ ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଦେଶ, ଯେଉଁଠାରେ କରୋନା ଏତେ କ୍ଷତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି | ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଟାଲୀର ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ଏବଂ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବନ୍ଦ ରହିଛି ।

ଇଟାଲୀରେ ସମୁଦାୟ ୩୦୦୦ ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୧୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ, କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଇଟାଲୀରେ ମହାମାରୀରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ଇଟାଲୀର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକ ମିଟର ଦୂରତାରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ସିନେମା ଏବଂ ଥିଏଟର ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି । କାହା ସହ ହାତ ମିଳାଇବାକୁ କିମ୍ବା ପରସ୍ପରକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ ନକରିବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଇଟାଲୀର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ୟୁସେପ୍ କୋଣ୍ଟେ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି । ସରକାରଙ୍କ ସମସ୍ତ ଉଦ୍ୟମ ସତ୍ତ୍ବେ ଇଟାଲୀରେ ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆସୁନାହିଁ ଏବଂ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।

ଇଟାଲୀର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ, COVID-19 ଯୋଗୁଁ ୧୦୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦୦୦କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଚୀନ୍ ଏବଂ ଇଟାଲୀ ପରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ଇରାନ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ଇରାନରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଇରାନରେ COVID-19 ରେ ମୋଟ୍ ୨୯୨୨ ପଜିଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି | କରୋନାରେ ଚୀନ୍ ମଧ୍ୟ-ପୂର୍ବ ଏସିଆରେ ମୋଟ୍ ୩୧୪୦ ପଜିଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି। କରୋନା ଭାଇରସ୍ କେବଳ ଏସିଆ ନୁହେଁ ବରଂ ଇଟାଲୀ ସହିତ ୟୁରୋପରେ ମଧ୍ୟ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ଇରାକରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଜଣେ ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣେ ମୌଲବୀ ଥିଲେ। ଇରାକରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ମୃତ୍ୟୁ । ଏଠାରେ ୩୧ ଜଣ ଏହି ଭାଇରସ୍ ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଚୀନର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଟାଇମ୍ସ ଅନୁଯାୟୀ, COVID-19 ଯୋଗୁଁ ୩୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ବୁଧବାର ଦିନ ୧୦୦,୦୦୦ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ସାଧାରଣ ଫ୍ଲୁ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ରୋଗର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସୁଛନ୍ତି।

   Related Posts