Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୩୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ କରାଯାଉଛି ସାନିଟାଇଜ୍
  • ||
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||

ଇଟାଲୀରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି କରୋନା, ୧୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

12/04/2020 at 7:54 AM

ରୋମ୍ ୧୨।୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଇଟାଲୀରେ ଦୁଃଖ ଆଣିଦେଇଛି । ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଇଟାଲୀରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୯,୪୬୮କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାର ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପରେ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଭୟଙ୍କର ହେଉଛି । ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ୨,୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ଗତ ବର୍ଷ ଚୀନରେ ଉହାନ ସହରରୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁର କେନ୍ଦ୍ର ପାଲଟିଥିଲା, ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେରିକା ମୃତ୍ୟୁର କେନ୍ଦ୍ର ପାଲଟିଛି । ଏହି ମହାମାରୀ ଦ୍ବାରା ଇଟାଲୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି ।

ଏହି ଭାଇରସ୍ ଚୀନ ଉହାନ ସହରରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସଙ୍କଟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଏସିଆ ଅପେକ୍ଷା ୟୁରୋପ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ଲୋକ ଅଧିକ ଅସୁରକ୍ଷିତ। ଶନିବାର ଦିନ, ମାଡ୍ରିଡରେ ମୋଟ୍ ୫୧୦ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ମୋଟ୍ ୧୦୦୦ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ମେ ୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଟାଲୀ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କୁ ଆହୁରି କଡାକଡି କରିଛି । ଇଟାଲୀର କରୋନା ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୯,୪୬୮କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଛି। ଏହି ପରିସଂଖ୍ୟାନ ବିଶ୍ବର ଯେକୌସି ଦେଶ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ।

ବ୍ରିଟେନ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୯୧୭ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିବାବେଳେ କୋଭିଡ-୧୯ରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।ବ୍ରିଟେନରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୮୯୯୧କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଟୀକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇ ନ ଥିବାବେଳେ ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

   Related Posts