ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

କରୋନା ଲଢେଇରେ ଭଲ ଖବର: ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଭାଇରସକୁ ହରାଇଲେ ୩୮୦୪, ସୁସ୍ଥ ହାର ୪୭.୯୯ %

4/06/2020 at 7:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୪|୦୬:  ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୩୮୦୪ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ କରୋଲା ଲଢେଇରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧,୦୪,୧୦୭ରେ ପହଁଚିଛି । ଭାରତରେ ସୁସ୍ଥହାର ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଗୁରୁବାର ଦେଶରେ ସୁସ୍ଥ ହାର ୪୭.୯୯ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ଏବେ ଦେଶରେ ୧,୦୬,୬୩୭ଟି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି ।ଯେଉଁମାନେ ବିଭିନ୍ନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ।

ଆଇସିଏମଆର ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରେ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ଚିହ୍ନଟ ତକିବା ପାଇଁ ହେଉଥିବା ପରୀକ୍ଷଣକୁ ପୁଣି ବଢାଇ ଦେଇଛି । ଏବେ ଦେଶରେ ସରକାରୀ ଲ୍ୟାବ୍ ସଂଖ୍ୟା ୪୯୮କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ୍ କରୁଥିବା ଘରୋଇ ଲ୍ୟାବ୍ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧,୩୯, ୪୮୫ଟି ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି । ଫଳରେ ମୋଟ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିବା ନମୂନା ସଂଖ୍ୟା ୪୨,୪୨,୭୧୮ ହୋଇଛି । ତବେ ଦେଶରେ କରୋନା ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢିଚାଲିଛି । ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨.୧୬ ଲକ୍ଷ ଟପିଛି । ଭାଇରସର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଅହମଦାବାଦରେ ରହିଛି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୧୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସେହିପରି ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।  

   Related Posts