Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

ଦେଶରେ କମିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହାର, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମାତ୍ର ୪୨ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା

26/03/2020 at 7:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬|୦୩:  ସାରା ଦେଶ ଏବେ କରୋନା ସହ ଲଢେଇ କରୁଛି । ୨୧ ଦିନ ଯାଏଁ ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଆଶ୍ୱସ୍ତିକର ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହାର କମିଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମାତ୍ର ୪୨ଟି ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏହାସହ ୪ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଛି ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଲବ୍ ଅଗ୍ରଓ୍ୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ଭାଇରସରେ ଏବେସୁଦ୍ଧା ୧୩ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ମୋଟ ୬୪୯ଟି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୨ଟି ନୂଆ ମାମଲା ଆସିଛି । କରୋନା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମେଡିକାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କାର୍ଯ୍ୟ ୧୭ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଏହି ସମୟରେ ସେ ଜନତାଙ୍କୁ ସତର୍କ ଓ ସଚେତନ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଶା ଓ ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି । ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହାର ଅପେକ୍ଷାକୃତ ସ୍ଥିର ରହିଛି । ଏହା କେବଳ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତରଫରୁ ଆହୁରି ୨୫ଟି ବେସରକାରୀ ଲ୍ୟାବକୁ ସଂକ୍ରମଣର ଯାଂଚ ପାଇଁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ସାମ୍ପୁଲ କଲେକ୍ସନ ପାଇଁ ୨୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସେଣ୍ଟର ରହିଛି । ସାରା ଦେଶର ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଅନଲାଇନରେ ଟ୍ରେନିଂ ଦିଆଯାଉଥିବା କୁହାଯାଇଛି ।

   Related Posts