Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ, ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ: ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ : ଟସ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଥମେ କରିବ ବ୍ୟାଟିଂ
  • ||
  • ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିନ୍ଦୁସାଗରରେ ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ୍, ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ବିଏମସି
  • ||

ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ କରୋନା : ପ୍ରଥମେ ଅଟାକଳ ଏବେ ଆଳୁଗଦି ପାଲଟିଛି ହଟସ୍ପଟ୍‌ !

29/07/2020 at 8:05 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୯।୦୭: ଦିନ ଗଡିବା ସହ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିଚାଲିଛି । ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ନାକେଦମ୍‌ କରିସାରିଲାଣି। ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୧୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଧରା ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ବସ୍ତିରୁ ପୁଳା ପୁଳା ସଂକ୍ରମିତ ବାହାରିଛନ୍ତି ।ବାୟା ବାବା ବସ୍ତିରୁ ୧୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବାହାରିଛନ୍ତି । ୟୁନିଟ୍‌-୪ ଏମ୍‌ଏଲଏ କଲୋନୀ ବସ୍ତିରୁ ୯ ଜଣ ଓ ସାଲିଆ ସାହିରୁ ୧୧ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଠାବ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ ସହରର ଜଣେ ୫ବର୍ଷ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଆଇଗିଣିଆ ଆଳୁଗଦିରୁ ପୁଣି ୧୦ ସଂକ୍ରମିତ ଠାବ ହୋଇଛନ୍ତି । ହସ୍ପିଟାଲ ସଂକ୍ରମଣ ବି ଚିନ୍ତାଜନକ ଭାବେ ମାଡ଼ିଚାଲିଛି । ଆଜି ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲର ୧୧ କର୍ମଚାରୀ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବାହାରିବା ପରେ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ବଢ଼ିଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ବାହାରିଥିବା ୨୧୫ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଭିତରୁ ୧୫୦ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ଥିଲେ । ବାକି ୬୫ଜଣ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମିତ(କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାହାରେ) ଅଛନ୍ତି । ୫ବର୍ଷର ଜଣେ ଶିଶୁପୁତ୍ର ମସ୍କିଷ୍କ ପକ୍ଷାଘାତର ଶିକାର ହୋଇ ଚିକିତ୍ସା ହେଉଥିଲା । ସେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା । ତାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଏଥିସହ ରାଜଧାନୀରେ କରୋନାଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୩ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୬୫ ଛୁଇଁଛି । ୟୁନିଟ୍‌-୩ ମାଳିସାହିରୁ ୪ ପଜିଟିଭ୍‌ଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି । ରସୁଲଗଡ଼ ଜିଜିପି କଲୋନୀରୁ ୬, ବିଶେଶ୍ୱର ବସ୍ତିରୁ ୫ଜଣ, ୟୁନିଟ୍‌-୩ ମାଳି କଲୋନୀରୁ ୪, ୟୁନିଟ୍‌-୪ରୁ ୩, ଗ୍ୟାରେଜ୍‌ ଛକରୁ ୫, ମଞ୍ଚେଶ୍ୱରରୁ ୩, ପ୍ରାଚୀବିହାରରୁ ୨, ୟୁନିଟ୍‌-୧ ହାଟ ପାଖରୁ ୨, ଝରଣା ସାହିରୁ ୨ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts