Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ: ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିଜୟୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୦୪୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୩୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ବଢୁଛି ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ : ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୫ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ, ତଥାପି ଆସିନି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶ୍ୱସ୍ତିର ସମୟ, ସତର୍କତାର ମନ୍ତ୍ର ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକତା
  • ||
  • +୩ ରେ ସାମିଲ ହେବ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କୋର୍ସ, ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ପୁଅ ଓ ଝିଅକୁ କୂଅରେ ଫିଙ୍ଗି ମାରିଦେଲେ, ବାପା ଓ ମା’ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ’ ଅବସରରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା ଆଉ ୨ଟି ଓଡିଆ ଭଜନ- ‘ବଡଦାଣ୍ଡ କାନ୍ଦେ କଇଁକଇଁ’ ଓ ‘ଏତେ ଅଭିମାନ କିଆଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ : କ୍ଲିନ୍ ସ୍ୱିପ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ଲଢିବ ଘରୋଇ ଦଳ
  • ||
  • ଗଜପତି : ଖୋଲିବ କି ACFO ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ : କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଡିଏଫଓଙ୍କୁ ଚାଲିଛି ଜେରା
  • ||

କୃଷି ଅଫିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କରୋନା, ଅଫିସ୍‌ ହେଲା ସାନିଟାଇଜିଂ

2/08/2020 at 10:09 PM

ନୀଳଗିରି୨/୮: ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳକୁ ପୁଣି କରୋନା ନେଇ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। ଏଥର କୃଷି ଅଫିସର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କୁ କରୋନା ହେବା ନେଇ ଭୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘାରିଛି। କରୋନା ଭୁତାଣୁ ରେ ନୀଳଗିରିର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ଏବେ ଜର୍ଜରିତ ପୂର୍ବରୁ କ୍ବାରେଣ୍ଟିନ୍‌ ସେଣ୍ଟରେ ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆମାନେ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହେବା ସହ ନୀଳଗିରି ବିଧାୟକ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ମଧ୍ୟ ବାଦ ପଡି ନଥିଲେ। ସମସ୍ତେ ଏବେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମିତ୍ରପୁର ବେଗୁନିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ନୀଳଗିରି କୃଷି ଅଫିସର ଜଣେ ପିଅନଙ୍କୁ କରୋନା ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡିବା ପରେ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି। ସେ ବାଲେଶ୍ଵରରୁ ଯିବା ଆସିବା କରନ୍ତି।

ଗତ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଜ୍ଵର ହୋଇ ନ ଛାଡିବାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାବ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କର ପଜିଟିଭ ନମୂନା ଆସିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବାଲେଶ୍ଵର କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ସେ ତାଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଛନ୍ତି। ଏବେ ଧାନ ଚାଷ ଋତୁ ହୋଇଥିବାରୁ ବିହନ , ସାର ପାଇଁ ବହୁ ଚାଷୀ ଅଫିସ ଆସିଥିବା ବେଳେ କଣ ଏବେ ଅବସ୍ଥା ହେବ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇଛି। ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କର୍ମଚାରୀ ନୀଳଗିରିରେ ପାନ ଦୋକାନ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭକରି ଚା ଦୋକାନକୁ ମଧ୍ୟ ଆସିଛନ୍ତି। ଆଜି ନୀଳଗିରି ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ତହସିଲଦାର ଅଶେଷ କୁମାର ନାୟକ,ଏନଏସି ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ରତନ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ ଦମକଳ ବାହିନୀଙ୍କୁ ନେଇ କୃଷି ଅଫିସ ପରିସରରେ ଓ ବାହାରେ ସାନିଟାଇଜ କରିଛନ୍ତି। ଅଫିସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ତିନିଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କର ଟ୍ରାଭଲ ହିଷ୍ଟ୍ରୀ ମିଳିବା ପରେ ଯାଇ ସ୍ୱାବ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

   Related Posts