Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ବଜାରକୁ ଆସିଲା କରୋନା ବର୍ଗର : ଶେଫଙ୍କ ଦାବି , ଏହି ବର୍ଗର ଖାଇଲେ ହେବନି କରୋନା

27/03/2020 at 5:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୩: ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବ ଏବେ କରୋନା ଭାଇରସର ସଂକ୍ରମଣରେ ଆସି ସାରିଛି। ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ତେଣୁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସହ ଲଢ଼ିବାକୁ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ସାରିଛି। ଭିୟତନାମର ହାନୋଇରେ ଜଣେ ଶେଫ ସ୍ପେଶାଲ୍ କରୋନା ବର୍ଗର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ବର୍ଗର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଲୋକଙ୍କ ମନୋବଳ ବଢ଼ାଇବା।

ଏହି ମହାମାରୀର ଆତଙ୍କ ବେଳେ ଜଣେ ଶେଫଙ୍କ ଏହିଭଳି ବର୍ଗର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ବିକ୍ରି କରିବା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟବସ୍ତୁ ପାଲଟିଛି। ଏହି ବର୍ଗରକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ଶେଫ ତୁଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ,‘ଆମେ ମଜାରେ ଏପରି କହିଥାଉ ଯେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଜିନିଷ ଡରାଉଛି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଖାଇଯିବା ଉଚିତ୍।’

ଏହି ସ୍ପେଶାଲ୍ ବର୍ଗରକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଶେଫ୍ ଅଟାରେ ସ୍ପାଇକ୍ସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି। ଅଟାରେ ସ୍ପାଇକ୍ସ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି କାରଣ ବର୍ଗରର ବନ୍ ଭାଇରସ୍ ଭଳି ଦେଖାଯିବା ଦରକାର। ଏହି ବର୍ଗରର କାହାଣୀକୁ ସେୟାର କରି ଶେଫ କହିଥିଲେ,‘ଯଦି ଆପଣ ଭାଇରସ୍ ଭଳି ଦେଖାଯାଉଥିବା ବର୍ଗର ଖାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ଡରିବେ ନାହିଁ।  ସେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ଏପରି ଚିନ୍ତାଧାରା ରଖିଲେ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଖୁସି ଭରିଯାଇଥାଏ।

ତାଙ୍କ ଦୋକାନରେ ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ଟି କରୋନା ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭିୟତନାମରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଭିୟତନାମରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ୧୪୮ଟି ମାମଲା ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ଭିୟତନାମରେ ଏଯାଏଁ କାହାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇନାହିଁ।

   Related Posts