Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ହସ୍ପିଟାଲରୁ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ ଚୋରି କରି ନେଲେ ଯୁବକ : ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ପୂରା ଦୃଶ୍ୟ

23/03/2020 at 3:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୩ : ସାରା ବିଶ୍ବରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁର ତାଣ୍ଡବ କରୁଛି। ଏହି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି | ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରି ତାଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେଟ କରାଯାଉଛି| ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଆମେରିକା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି| ସରକାର ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ କାହିଁକି କରୁନି ସେନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି | ତେବେ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ମୁତାବକ ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହେଁ| ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆମେରିକାର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରୁ କିଛି ଡଜନ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ଚୋରି ହୋଇଛି |

ଆମେରିକା ଏରିଜୋନାରେ ଜଣେ ଯୁବକ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ବ୍ୟାଗରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ଡଜନ ଡଜନ ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି | ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କ ଫଟୋ ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହୋଇଛି |  ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଏହି ଯୁବକଙ୍କ ଫଟୋ ଜାରି କରି ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି | ପୋଲିସ୍‌  ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି, କୌଣସି କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ମିଳେ, ତୁରନ୍ତ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ।

ଏରିଜୋନାର ରିଓ ହେଥ୍‌ ସେଣ୍ଟରରୁ ଉକ୍ତ ଯୁବକ ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ ଚୋରି କରିଛନ୍ତି | ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଯୁବକ ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ ଚୋରି ହୋଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଶନିବାର ଯାଏଁ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀ ଚୋରି ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିନଥିଲେ |

କିଟ୍ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନୂଆ କିଟ୍ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ ଯଥେଷ୍ଟ ପରିମାଣରେ ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ |

କୌଣସି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ଠାରୁ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ନ କିଣିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ୍ ଜନତାଙ୍କୁ ଅପିଲ କରିଛି | ତାଜା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆମେରିକାରେ କରୋନାରେ ୩୫ ହଜାର ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ୪୫୦ ରୁ ଅଧିକ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି | 

   Related Posts