Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ସାଉଦୀ ରାଜମହଲରେ କରୋନା, ରାଜପରିବାରର ୧୫୦ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଆଶଙ୍କା

9/04/2020 at 6:46 PM

ରିୟାଦ : ସାଉଦୀ ଆରବରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ୨ହଜାର ୯୩୨ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୧ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲାଣି। ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ଲାଗି ରାଜଧାନୀ ରିଆଦରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ କର୍ଫ୍ୟୁ ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିରେ କରୋନା ଏବେ ସାଉଦୀ ରାଜମହଲରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ରାଜପରିବାରର ପ୍ରାୟ ୧୫୦ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଏବେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବାରୁ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ତୁରନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହସ୍ପିଟାଲ ସ୍ଥାପନା ନିମନ୍ତେ କିଙ୍ଗ ଫୈସଲ ସ୍ପେସିଆଲିଷ୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। 

ରାଜପରିବାରର ଯେଉଁମାନେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ସେମାନେ ନିକଟ ଅତୀତରେ ୟୁରୋପରୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ତୁରନ୍ତ ଅତିବିଶିଷ୍ଟ ଲୋକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ୫୦୦ ଶଜ୍ୟାର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ହସ୍ପିଟାଲ ସ୍ଥାପନା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ରିଆଦ ଗଭର୍ଣ୍ଣର  ଏବେ କିଙ୍ଗ ଫୈସଲ ହସ୍ପିଟାଲର ଆଇସିୟୁରେ ରହି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପରଠାରୁ ବାଦଶାହ ସଲମାନ ଜେଦା ନିକଟସ୍ଥ ତାଙ୍କ ମହଲରେ ନିଜକୁ ପୃଥକ କରି ରଖିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ପ୍ରିନ୍ସ ମହମ୍ମଦ ବିନ ସଲମାନ ତାଙ୍କର ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଚାଲିଯିବାକୁ  କହିଥିବା ବେଳେ ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ କୈଦୀଙ୍କୁ ସାମୟିକ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। କରୋନା ବ୍ୟାପିବା ଆଶଙ୍କାରେ ଇସ୍ଲାମର ପବିତ୍ର ସ୍ଥଳ ମକ୍କାକୁ ତୀର୍ଥ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ପୂର୍ବରୁ ବନ୍ଦ ରହିଛି।   

   Related Posts