Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ରଙ୍କରୁ ରାଜା ହେଲେ ରାଜକାନ୍ତ: କରୋନା କରିଥିଲା କାଙ୍ଗାଳ, ଗୋଟିଏ ଫୋନ୍‌ କଲ୍‌ ବଦଳାଇ ଦେଲା ଭାଗ୍ୟ

24/04/2021 at 4:53 PM

ଠାଣେ ୨୪/୪: କରୋନା, କରୋନା ଆଉ କରୋନା। ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରେ ଏବେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ନାଁ। ସବୁଆଡ଼େ ମହାମାରୀର ତାଣ୍ଡବ। ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ତା ସାଙ୍ଗକୁ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଯାତ୍ରା ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ୨୦୨୦ର ସଂକ୍ରମଣକୁ ଟପିଛି ୨୧ର ସଂକ୍ରମଣ। ସବୁଆଡ଼େ ହାହା କାର । କେଉଁଠି ପ୍ରବାସୀ ଚାଲି ଚାଲି ଘରକୁ ଫେରୁଛି ତ ଆଉ କିଏ ଚାକିରୀ ହରାଇ ଅବସାଦ ଭିତରକୁ ଠେଲି ହୋଇଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି କରୋନା କାଳରେ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଖୁସି ଖବର ମିଳିଛି ।

କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଫେରିବା ପରେ ମିଳିଛି ଖୁସି ଖବର। ବ୍ୟବସାୟରେ ଘାଟା ପୁଣି କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଭାଙ୍ଗିପଡ଼ିଥିଲେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଠାଣେ ଜିଲ୍ଲାର ବ୍ୟବସାୟୀ ରାଜକାନ୍ତ ପାଟିଲ। ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଫେରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିଥିବା ଏକ ଫୋନ୍‌ କଲ ସବୁ କିଛି ବଦଳାଇଦେଇଛି। ସେ ପୁଣି ଥରେ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ପ୍ରକୃତରେ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଲଟେରୀ ଜିତିଥିବା ନେଇ ଫୋନ୍‌ କଲ୍‌ ଆସିଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ରାଜକାନ୍ତ ଏହାକୁ ଥଟ୍ଟା ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ। ଫୋନ୍‌ କଲ୍‌ଟିକୁ ହାଲକାରେ ମଧ୍ୟ  ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପୁଣି ଥରେ ସମାନ କଲ୍‌ ଆସିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ବାସ ହୋଇଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଚମକିବାକୁ ଯାଉଛି। ସତରେ ସେୟା ହିଁ ହେଲା। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅୁନସାରେ ରାଜକାନ୍ତ ପଞ୍ଜାବରେ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ୧୨ଟି ଲଟେରୀ ଟିକେଟ୍‌ ଅନଲାଇନ୍‌ରେ କିଣିଥିଲେ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୫୦୦ ଟଙ୍କିଆ ଲଟେରୀ ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇଦେଇଛି।

ଆଉ ସେ ଜିତିଯାଇଛନ୍ତି ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା। ମା, ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କ ସହ ରହୁଥିବା ରାଜକାନ୍ତ ଲଟେରୀ ଟଙ୍କା ବିଜ୍‌ନେସ୍‌ରେ ଲଗାଇବେ ବୋଲି ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି। ପରିବାରର ପୁଣ୍ୟ ବଳ ଯୋଗୁ ଏତେ ଟଙ୍କା  ଜିତିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିବା ସହ ଏହାକୁ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲଗାଇବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରାଜକାନ୍ତ ପାଟିଲ।

   Related Posts