Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

କୋମାରେ ଥାଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଜନ୍ମ ଦେଲେ ମହିଳା : ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ ଡାକ୍ତର ଦଳ…

6/10/2021 at 2:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬/୧୦: ସାଧାରଣତଃ ବେଳେବେଳେ ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଡାକ୍ତରୀ ବିଜ୍ଞାନରେ ଆସିଥାଏ। ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଆନ୍ତି। ହେଲେ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ତାଜୁବ୍ ହୋଇଯିବେ । ତେବେ ବ୍ରିଟେନରୁ ଏପରି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ମହିଳା ଏକ ସୁସ୍ଥ ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି ଯିଏକି ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି କୋମାରେ ଥିଲେ। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି କି ଏହି ମହିଳା ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି କରୋନା ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଏହି ମହିଳା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ, ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ।

ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଘଟଣା ବ୍ରିଟେନର ଏକ ସହରରୁ ଆସିଛି । ମହିଳା ଜଣଙ୍କର ନାମ ହେଉଛି କେଲସି। ଯେଉଁଠାରେ ମହିଳା ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ସେ କରୋନା ରୋଗରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା । କରୋନା କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏତେ ଗୁରୁତର ହୋଇପଡିଥିଲା ​​ଯେ ସେ ଟିକା ମଧ୍ୟ ନେଇ ପାରିନଥିଲେ। ତା’ପରେ ହଠାତ୍ ସେ କୋମାକୁ ଚାଲି ଗଲେ, ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ।

ହେଲେ ଏବେ ମହିଳା ଜଣକ କୋମା ଥିବା ସମୟରେ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତରମାନେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏହି ବିଷୟରେ ଜଣାଇଲେ, ମହିଳାଙ୍କ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ବଦଳିଗଲା, ସେ ଖୁସି ମନେ ହେଉଥିଲେ । ପ୍ରସବ ପୂର୍ବରୁ ମହିଳା ଜଣକ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ଡାକ୍ତରମାନେ ମହିଳାଙ୍କ ସିଜରିଆନ୍ ଡେଲିଭରି କରିଥିଲେ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏହି ଘଟଣାଟି ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଘଟିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ହଠାତ୍ ଗର୍ଭଧାରଣ ସମୟରେ ନିଶ୍ବାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା, ପରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ମହିଳାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଯାହାଫଳରେ ମହିଳାଙ୍କ ଶରୀର ବିଶ୍ରାମ ପାଇପାରିବ, ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଇଣ୍ଡ୍ୟୟୁଜ୍ଡ କୋମାକୁ ପଠାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ମଧ୍ୟ ଖୁସିର ବିଷୟ ଯେ ମହିଳା ପ୍ରସବ ପରେ କୋମାରୁ ବାହାରି ଆସିଛନ୍ତି। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଜନ୍ମ ହେବାର ସାତ ଦିନ ପରେ ସେ କୋମାରୁ ବାହାରି ଆସିଥିଲେ।

   Related Posts