Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା, SIT ତଦନ୍ତରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ- ବିଜେଡି
  • ||
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ମା ଜନ୍ମ ଦେଲେ ସନ୍ତାନ : ଡାକ୍ତର ପିତା ମଧ୍ୟ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ

4/04/2020 at 2:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୦୪ : କରୋନା ହେତୁ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ବନ୍ଦୀ ଭାବେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଉନାହାଁନ୍ତି। ସରକାରଙ୍କ ୨୧ ଦିନିଆ ଲକଡାଉନ ନିୟମ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଐଁଇଁଷରୁ ଆସିଛି ଏକ ଖୁସିଖବର | ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ କରୋନୋ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଜଣେ ମହିଳା ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ମା ଏବଂ ଶିଶୁ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି। ତଥାପି, ମା ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଅଲଗା ୱାର୍ଡରେ ରଖାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ନିରନ୍ତର ତଦାରଖ କରାଯାଉଛି | ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଜଣେ ଡାକ୍ତର, ଯିଏ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ କରୋନା ପରୀକ୍ଷାରେ ସଂକ୍ରମିତ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏମ୍ସର ଡାକ୍ତର ଦମ୍ପତି କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ସକାଳେ ଆସିଥିଲା ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା। ମହିଳା ଡାକ୍ତର ୯ ମାସ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହା ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀର ୯ ଜଣ ଡାକ୍ତର ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ମଧ୍ୟ ସଫଦରଜଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲର ଦୁଇ ବାସିନ୍ଦା ଡାକ୍ତର କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କୋଭିଡ -୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଦଳରେ ଜଡିତ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବାବେଳେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ବାୟୋକେମିଷ୍ଟ୍ରି ବିଭାଗର ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ମହିଳା ଡାକ୍ତର ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ସେ ନିକଟରେ ବିଦେଶ ଯାଇଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଇଲେ ଏବଂ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କର ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା | ଉଭୟ ସଫଦରଜଙ୍ଗର ଏକ ଅଲଗା ୱାର୍ଡରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।

   Related Posts