Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ମା ଜନ୍ମ ଦେଲେ ସନ୍ତାନ : ଡାକ୍ତର ପିତା ମଧ୍ୟ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ

4/04/2020 at 2:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୦୪ : କରୋନା ହେତୁ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ବନ୍ଦୀ ଭାବେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଉନାହାଁନ୍ତି। ସରକାରଙ୍କ ୨୧ ଦିନିଆ ଲକଡାଉନ ନିୟମ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଐଁଇଁଷରୁ ଆସିଛି ଏକ ଖୁସିଖବର | ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ କରୋନୋ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଜଣେ ମହିଳା ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ମା ଏବଂ ଶିଶୁ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି। ତଥାପି, ମା ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଅଲଗା ୱାର୍ଡରେ ରଖାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ନିରନ୍ତର ତଦାରଖ କରାଯାଉଛି | ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଜଣେ ଡାକ୍ତର, ଯିଏ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ କରୋନା ପରୀକ୍ଷାରେ ସଂକ୍ରମିତ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏମ୍ସର ଡାକ୍ତର ଦମ୍ପତି କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ସକାଳେ ଆସିଥିଲା ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା। ମହିଳା ଡାକ୍ତର ୯ ମାସ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହା ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀର ୯ ଜଣ ଡାକ୍ତର ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ମଧ୍ୟ ସଫଦରଜଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲର ଦୁଇ ବାସିନ୍ଦା ଡାକ୍ତର କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କୋଭିଡ -୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଦଳରେ ଜଡିତ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବାବେଳେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ବାୟୋକେମିଷ୍ଟ୍ରି ବିଭାଗର ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ମହିଳା ଡାକ୍ତର ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ସେ ନିକଟରେ ବିଦେଶ ଯାଇଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଇଲେ ଏବଂ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କର ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା | ଉଭୟ ସଫଦରଜଙ୍ଗର ଏକ ଅଲଗା ୱାର୍ଡରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।

   Related Posts