Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଲକ୍ ଡାଉନ୍‌ରେ ବି ଲାଗିଲାନି ବ୍ରେକ୍‌, ଦେଶରେ କରୋନା ପଜିଟିଭଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୮୬ ଛୁଇଁଲା

26/03/2020 at 9:21 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୩: ସାରା ବିଶ୍ବରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି | ଭାରତରେ ଏହାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୨୧ ଦିନ ପାଇଁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ର ଆଜି ହେଉଛି ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ | ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀର ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି । ସରକାର ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୦୦ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିବାବେଳେ ୧୨ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଲେଣି ।
ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୬୮୬ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଗୋଆରେ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ୬୩୧ଟି ସଂକ୍ରମିତ ଥିବା ବେଳେ ୪୩ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଫେରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୨ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଛନ୍ତି ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଦ୍ବାରା କରାଯାଇଥିବା ୨୧ ଦିନିଆ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ର ଗୁରୁବାର ହେଉଛି ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ | ବୁଧବାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଘରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ନେବାପାଇଁ କିଚି ଲୋକ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ। ଦେଶର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀର ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । କିଛି ଲୋକ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଭାଙ୍ଗୁଥିବା ବେଳେ କିଛି ଲୋକ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି | ଗୋଟିଏ ପଟେ ଦେଶରେ କରୋନା ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ଚାଲିଛି, ଅନ୍ୟପଟେ ଏହାର ମାମଲା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।
ହରିୟାଣାରେ ମେଡିକାଲ ସେକ୍ଟରରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଯେଉଁମାନେ ଏହି ମାସରେ ଅବସର ନେବାକୁ ଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ଅବସର ସମୟ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ନର୍ସମାନଙ୍କର ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହରିୟାଣା ସରକାର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।
ସେପଟେ ଆଜି ଜି-୨୦ ଦେଶର ମୁଖ୍ୟମାନେ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ କରୋନା ନେଇ ଭାରତର ଯୋଜନାକୁ ବିଶ୍ବ ସମ୍ମୁଖରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ।

   Related Posts