Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ଅଢେଇ ମାସ ପରେ ହେଲା କରୋନା ପଜିଟିଭଙ୍କ ଅନ୍ତ୍ୟେଷ୍ଟି, ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପଡିରହିଥିଲା ମୃତଦେହ

2/07/2021 at 11:51 AM

ହାପୁର ୨/୭ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ହାପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଚରମ ଅବହେଳା । ପାଖାପାଖି ଅଢେଇ ମାସ ଧରି ହସ୍ପିଟାଲରେ ପଢିରହିଲା କରୋନା ପଜିଟିଭଙ୍କ ମୃତଦେହ । ଶେଷରେ ଏନଜିଓ ସହାୟତାରେ ହୋଇଛି ଶେଷକୃତ୍ୟ । ମାମଲା ସିଟି କୋଟୱାଲୀ ଅଞ୍ଚଳର ଅଟେ । ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମେରଠ ରେଫର୍ କରାଯାଇଥିଲା ।

ମେରଠରେ ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ସୂଚନା ଥାଉକି, ମୃତ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଛାଡିବାକୁ ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ହୋଇଥିଲା ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା । ତେବେ ମୃତକଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏତେ ଟଙ୍କା ନଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ କରିବାକୁ ହାପୁରକୁ ଆସିଥିଲେ । ସେଠାରେ କିଛି କାମ ନହେବାରୁ ସେ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପିଲାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ଗାଁକୁ ଯାଇଥିଲେ ।

ଏମିତି ଭାବେ ଦୀର୍ଘ ଅଢେଇ ମାସ ବିତିଗଲା । ଆଉ ଡାକ୍ତରାଖାନାରେ ପଡିରହିଥିଲା ମୃତଦେହ । ଅଢେଇ ମାସ ପରେ ମଧ୍ୟ ମୃତଦେହ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ କେହି ଆସିନଥିଲେ । ଫଳରେ ମେରଠ ଡାକ୍ତରଖାନା ମୃତଦେହକୁ ହାପୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ପଠାଇଥିଲା । ତିନି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହାପୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଜିଏସ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ପରେ ପ୍ରଶାସନ ସହାୟତାରେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

ପରେ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଜାଣିବା ପରେ ମୃତଦେହ ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଆଉ ଏନଜିଓ ସହାୟତାରେ ମୃତେଦହ ସତ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା । ସେପଟେ ହାପୁର CHC ର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଡାକ୍ତର ଦୀନେଶ ଖତ୍ରି ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍କଡନ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୃତକଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ମେରଠ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପଜିଟିଭ୍ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ସେ ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ । ସେବେଠାରୁ ସେ ମୋବାଇଲ୍ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ପରେ ମୃତକଙ୍କ ଘର ମାଲିକ ଏବଂ ମୃତକଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଆସିବା ପରେ ମୃତଦେହ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ମୃତ ଦେହର ଶେଷ ରୀତିନୀତି ମଧ୍ୟ ଏକ ଏନଜିଓ ମାଧ୍ୟମରେ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts