Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

କରୋନା ପଲିଟିକ୍ସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ : କିନ୍ତୁ ବିଜେଡିର ଯୁକ୍ତି କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ ମିଳିଛି ସଫଳତା

2/06/2020 at 6:01 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୨/୦୬ : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବଢି ଚାଲିଛି । କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର ବାହାରରୁ କୋଭିଡ-19 ପଜିଟିଭ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାକୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ସହିତ ଯୋଡ଼ିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ। ରାଜ୍ୟ ସରକାର କରୋନା ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଠିକ ଭାବେ ଟେଷ୍ଟିଂଙ୍କ କରୁ ନଥିବା କଥା ବିରୋଧୀ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବିଜେଡି କହିଛି ଜୁନ ମାସ କୋଭିଡ ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ରାଜନୀତି କରାନଯାଉ।

କରୋନା ସଂକ୍ରଣକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକୁ ଦିନ ନୂଆ ରେକର୍ଡ ହେଉଛି । ଆଜି ୧୪୧ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କ୍ବାରେଣ୍ଟିନ ସେଣ୍ଟର ବାହାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୩୧ ଜଣ । ରାଜ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି କି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ । ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ କଟକଣାକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ ବି ସରକାର ବିନା ଟେଷ୍ଟରେ ପ୍ରବାସୀ ମାନଙ୍କୁ କ୍ବାରେଣ୍ଟିନ ସେଣ୍ଟରୁ ଛାଡି ଦେଉଥିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । କ୍ବାରେଣ୍ଟିନ ସେଣ୍ଟରରୁ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଛାଡିବା ଆଗରୁ ସେମାନଙ୍କର କୋଭିଡ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଉ ବୋଲି ବିଜେପି କହିଛି । କଂଗ୍ରେସର ଯୁକ୍ତି ସରକାର ସାହାଣ ମେଳା କଲା ପରି ସବୁ ଖୋଲିଦେଲେ। ଏବେ କଟକଣା କରୁଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ କରୋନା ମୁକାବିଲାର ସଫଳତା ମିଳିଥିବା ଯୁକ୍ତି ବାଢିଛି ବିଜେଡି । ଚାରୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କରୋନା କଟକଣାକୁ ରାଜ୍ୟବାସୀ ମାନିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି । ଏବେ ପଞ୍ଚମ ପାଳିର କଟକଣା ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ଜୁନ ମାସ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ଗୁରୁତ୍ବ ପୂଣ୍ଣ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ମିଳି ମିଶି ସଚେତନ ବାର୍ତ୍ତାକୁ ଗାଁ ଗାଁ ରେ ପହଁଚାଇ ବା ସହ ଗାଇଡ ଲାଇନ ମାନିଲେ କରୋନାର ମୁକାବିଲା କରିପାରିବା ।

ଏବେ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଗୋଷ୍ଟୀ ସଂକ୍ରମଣ ଭୟ ନାହିଁ ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ବି ସମସ୍ତେ ସତର୍କ ରହିବା ଲାଗି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।  

   Related Posts