Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ଆଲମିରାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋର : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା
  • ||

କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଅଢେଇ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କୁମ୍ପି (Piggy Bank) ଭାଙ୍ଗି ଦେଲେ ୪,୪୦୦ ଟଙ୍କା, ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସାଜିଲେ ଉଦାହରଣ

30/03/2020 at 12:19 PM

ଚେନ୍ନାଇ ୩୦।୩: ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ସଙ୍କଟ ସମୟରେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ଲୋକ ନିଜ ସକ୍ଷମ ଅନୁଯାୟୀ ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି ପିଏମ୍ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କ୍ରୀଡାବିତ୍, ବଲିଉଡ୍ ତାରକା, ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ସାଧାରଣ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦାନ କରୁଛନ୍ତି । ପିଲାମାନେ ଏହି ଲଢେଇରେ ସାମିଲ୍ ହେବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଅପିଲ୍ ପରେ ଅଢେଇ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ କୁମ୍ପି ଭାଙ୍ଗି ପିଏମ୍ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡରେ ଜମା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।
ତାମିଲନାଡୁର ବିଲୁପୁରମରୁ ଏହି ଶିଶୁ ସ୍ପୁର୍ତ୍ତି ଏଭଳି କରି ନା କେବଳ ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ ପିଲାମାନେ ସମାଜ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ବରଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରେରଣା ସାଜିଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ବାପା ଏସ.ଜେ. ରଘୁନାଥନ୍ ଏବଂ ମା’ ଶାଲିନୀଙ୍କ ସହ ରୁହନ୍ତି । ରଘୁନାଥନ୍ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଅଡିଟର ଏବଂ ଶାଲିନୀ ଜଣେ ଗୃହିଣୀ । ୩ଜଣ ଟିଭିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ ଶୁଣୁଥିଲେ ।

କରୋନା ଭାଇରସ୍ କୁ ନେଇ ଦେଶରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ପରିସ୍ଥିତ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଛୋଟ ଶିଶୁଟି ଚିନ୍ତିତ । ସେ ତାଙ୍କ ବାପା ମା’ଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ମଧ୍ୟ ଦାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ପିଲାଟିର ପ୍ରଶ୍ନରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ବାପା ପଚାରିଥିଲେ ସେ କେଉଁଠାରେ ଦାନ କରିବେ ? ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ପୁର୍ତ୍ତି ଶୀଘ୍ର ଯାଇ ତାଙ୍କ କୁମ୍ପିଟି ଆଣିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବାପା-ମା’ ପ୍ରାୟତଃ ତାଙ୍କ ନାମରେ କିଛି ଟଙ୍କା ସେଥିରେ ରଖି ଦେଉଥିଲେ । ସେଥିରୁ ୪,୪୦୦ ଟଙ୍କା ବାହାରିଥିଲା ।
ତାଙ୍କ ବାପା ଏହି ଟଙ୍କାକୁ ଦୁଇ ଭାଗ କରି ଅଧା ପିଏମ୍ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡ ଏବଂ ଆଉ ଅଧା ତାମିଲନାଡୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ଫଣ୍ଡରେ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ପିଏମ୍ କେୟାର ଫଣ୍ଡରେ ଦାନ କରିବାକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts