Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||

ଗୋଟିଏ ଚର୍ଚ୍ଚରୁ ସାରା ଦେଶରେ ବ୍ୟାପିଲା କରୋନା : ରେଡ୍ ଆଲର୍ଟ ଜାରି

25/08/2020 at 12:39 PM

ସିୟୋଲ ୨୫/୦୮ : ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ପୁଣି ରେଡ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି | ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପୁଣିଥରେ ବିସ୍ତାର କରିବାର ଆଶଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚରୁ ସଂକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ୧୭ ପ୍ରାନ୍ତରେ ବ୍ୟାପି ସାରିଛି | ଚର୍ଚ୍ଚରୁ ବ୍ୟାପିଥିବା ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୩୧୯ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ସେଣ୍ଟର ଫର ଡିଜିଜ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି |

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆକୁ ସଂକ୍ରମଣରୁ ଲଢ଼ିବାରେ ଏକ ମଡେଲ ଦେଶ ଭାବେ ଉପସ୍ଥାପନା କରାଯାଇଥିଲା | ରାଜଧାନୀ ସୋଲ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଅଧିକାଂଶ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ସୋଲର ଜନସଂଖ୍ୟା ପାଖାପାଖି ଏକ କୋଟି | ଚର୍ଚ୍ଚକୁ ଯାଇଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି | ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଚର୍ଚ୍ଚ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଏହା ଏକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର | ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଲୋକ ଲୁଚି ଯାଇଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି | ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକାଂଶ ୨୦ ରୁ ୩୦ ବର୍ଷ ବୟସର ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଅଛନ୍ତି |

ଚର୍ଚ୍ଚର ମୁଖ୍ୟ ଜୁନ୍-କ୍ୱାଙ୍ଗ-ହୁନ୍ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ | ସରକାର ସମସ୍ତଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଚର୍ଚ୍ଚ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ସରକାର ବିରୋଧୀ ରାଲିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ | ଚର୍ଚ୍ଚ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରାଜଧାନୀରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ସରକାର ବିରୋଧୀ ରାଲିରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଉସୁକାଇବା ଏବଂ ଆଇସୋଲେସନ ନିୟମ ଉଲଙ୍ଘନ କରିଥିବା ଆରୋପ ହୋଇଛି | ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମୁ ଜେ-ଇନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଇ ଅକ୍ଷମଣୀୟ ଅପରାଧ କରିଛନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଲିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ପାଖାପାଖି ୩ ହଜାର ୪୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts