Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଆମେରିକାରେ କରୋନାକୁ ଲାଗୁନି ବ୍ରେକ୍, ଖବରକାଗଜର ୧୧ପୃଷ୍ଠାରେ ଛପାଗଲା କେବଳ ଶୋକ ବାର୍ତ୍ତା

14/04/2020 at 8:53 AM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ୧୪।୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ମହାମାରୀ ଦ୍ବାରା ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ଦେଶ ହେଉଛି ଆମେରିକା । କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟାରେ ଆମେରିକା ଇଟାଲୀକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛି । ଇଟାଲୀରେ ଏହି ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୯୪୬୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମାତ୍ର ଆମେରିକାରେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ୨୦,୦୭୧ ଜଣଙ୍କର ଜୀବନ ଗଲାଣି । ଏହି ଭାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ଆମେରିକା ହେଉଛି ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏଥିରେ ଲଗାମ ଲାଗିବା ପରି ମନେହେଉନି ।

ଆମେରିକାର ପରିସ୍ଥିତି ଗମ୍ଭୀର ହେବା ସହ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଏତେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଯେ ଗୋଟିଏ ଖବରକାଗଜରେ କେବଳ ୧୧ ପୃଷ୍ଠାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଏବଂ ସମବେଦନା ବାର୍ତ୍ତା ଛପା ଯାଇଛି । ଆମେରିକୀୟ ସାମ୍ବାଦିକ ଜୁଲିଓ ରିକାର୍ଡୋ ବରେଲା ସେହି ଖବରକାଗଜର ଏକ ଫଟୋ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ସେ ବୋଷ୍ଟନ୍ ଗ୍ଲୋବ ଖବରକାଗଜର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସେକ୍ସନର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ବରେଲା ଟ୍ବିଟ୍ ରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ କରୋନା ଭାଇରସଜନିତ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ମୃତ୍ୟୁ ଏହି କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ହୋଇଛି ।

ଗତ ମାସରେ ଇଟାଲୀର ଏକ ଖବରକାଗଜର କ୍ଲିପ୍ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା । ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୩ରେଏକ ଦୈନିକ ଖବରକାଗଜ LEco di Bergamo ୧୦ ପୃଷ୍ଠାରେ ମୃତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ବାର୍ତ୍ତା ଛପାଯାଇଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସାରା ବିଶ୍ବରେ କରୋନା ଦ୍ବାରା ୧,୯୨୦,୬୧୮ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୧୯,୬୬୬ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଲେଣି । ପ୍ରାୟ ୪୪୯,୫୮୯ ଜଣ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସେହିଭଳି ଭାରତରେ ୧୦,୩୬୩ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧,୦୩୬ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ୩୩୯ ଜଣ ଏହି ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଲେଣି ।

   Related Posts