Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଆମେରିକାରେ କରୋନାକୁ ଲାଗୁନି ବ୍ରେକ୍, ଖବରକାଗଜର ୧୧ପୃଷ୍ଠାରେ ଛପାଗଲା କେବଳ ଶୋକ ବାର୍ତ୍ତା

14/04/2020 at 8:53 AM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ୧୪।୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ମହାମାରୀ ଦ୍ବାରା ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ଦେଶ ହେଉଛି ଆମେରିକା । କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟାରେ ଆମେରିକା ଇଟାଲୀକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛି । ଇଟାଲୀରେ ଏହି ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୯୪୬୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମାତ୍ର ଆମେରିକାରେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ୨୦,୦୭୧ ଜଣଙ୍କର ଜୀବନ ଗଲାଣି । ଏହି ଭାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ଆମେରିକା ହେଉଛି ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏଥିରେ ଲଗାମ ଲାଗିବା ପରି ମନେହେଉନି ।

ଆମେରିକାର ପରିସ୍ଥିତି ଗମ୍ଭୀର ହେବା ସହ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଏତେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଯେ ଗୋଟିଏ ଖବରକାଗଜରେ କେବଳ ୧୧ ପୃଷ୍ଠାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଏବଂ ସମବେଦନା ବାର୍ତ୍ତା ଛପା ଯାଇଛି । ଆମେରିକୀୟ ସାମ୍ବାଦିକ ଜୁଲିଓ ରିକାର୍ଡୋ ବରେଲା ସେହି ଖବରକାଗଜର ଏକ ଫଟୋ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ସେ ବୋଷ୍ଟନ୍ ଗ୍ଲୋବ ଖବରକାଗଜର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସେକ୍ସନର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ବରେଲା ଟ୍ବିଟ୍ ରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ କରୋନା ଭାଇରସଜନିତ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ମୃତ୍ୟୁ ଏହି କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ହୋଇଛି ।

ଗତ ମାସରେ ଇଟାଲୀର ଏକ ଖବରକାଗଜର କ୍ଲିପ୍ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା । ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୩ରେଏକ ଦୈନିକ ଖବରକାଗଜ LEco di Bergamo ୧୦ ପୃଷ୍ଠାରେ ମୃତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ବାର୍ତ୍ତା ଛପାଯାଇଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସାରା ବିଶ୍ବରେ କରୋନା ଦ୍ବାରା ୧,୯୨୦,୬୧୮ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୧୯,୬୬୬ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଲେଣି । ପ୍ରାୟ ୪୪୯,୫୮୯ ଜଣ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସେହିଭଳି ଭାରତରେ ୧୦,୩୬୩ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧,୦୩୬ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ୩୩୯ ଜଣ ଏହି ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଲେଣି ।

   Related Posts