Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

ଧୀରେ ଧୀରେ ଅନଲକ ହେଉଛି ଦେଶ : ୟୁପିରେ ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ମଲ୍, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଖୋଲିବ ପାର୍କ ଓ ବାର୍

21/06/2021 at 8:25 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୬ : ଆଜିଠୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନଲକ୍-୪ । ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ପବ୍ଲିକ୍ ପାର୍କ ଓ ବାର୍ । DDMA କହିଛି ଯେ ବାରଗୁଡିକ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରୁ ରାତି ୧୦ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତା ସହିତ ଖୋଲାଯିବ । ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଏବଂ ବାର୍ ମାଲିକମାନଙ୍କୁ COVID ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଏବଂ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଏବଂ ନିୟମାବଳୀକୁ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସେହିଭଳି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଆଜିଠୁ କୋଭିଡ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଏବଂ ମଲ୍ ଖୋଲିବ । ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଏବଂ ହୋଟେଲ ଫାଟକରେ ପଲ୍ସ ଅକ୍ସିମିଟର, ଇନଫ୍ରାଡ୍ ଥର୍ମୋମିଟର ଏବଂ ସାନିଟାଇଜର ସହିତ କୋଭିଡ୍ ହେଲ୍ପ ଡେସ୍କ ସ୍ଥାପନ କରାଯିବ । ତେବେ ଗୋଟିଏ ଚେୟାର ଛାଡି ଆଉ ଗୋଟିଏ ଚେୟାର ରଖାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ।

ତେବେ ମଝି ଚେୟାରରେ ନ ବସିବା ପାଇଁ କ୍ରସ୍ କିମ୍ବା ‘ବସ ନାହିଁ’ ବୋଲି ଲେଖା ରହିବ । ମଲ୍ ଦୋକାନ ଏବଂ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ପାଇଁ ସମାନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ । ମିଠା, ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଫୁଡ୍ ଏବଂ ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନଗୁଡିକରେ, ଏହି ସର୍ତ୍ତଗୁଡିକ ଅନୁସରଣ କରାଯିବ । ବସିବା କିମ୍ବା ଠିଆ ହୋଇ ଦୋକାନରେ ଖାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ସୂଚନା ଥାଉକି, DDMA ଏହାର କ୍ରମରେ କହିଛି ଯେ ସର୍ବସାଧାରଣ ପାର୍କ, ବଗିଚା ଏବଂ ଗଲ୍ଫ କ୍ଲବ ଖୋଲାଯିବ ।

ଖୋଲା ସ୍ଥାନରେ ଯୋଗକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ନିଷେଧ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଏବଂ ସେବାରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ, କଲେଜ ଏବଂ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ, ସିନେମା ହଲ୍, ଜିମ୍, ସ୍ପା, ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ରାଜନୈତିକ, ସାମାଜିକ, ସାଂସ୍କୃତିକ, ଧାର୍ମିକ ସମାବେଶ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଯାହା ଜୁନ୍ ୨୮ସକାଳ ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ । ଏହି ସବୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ନମାନିଲେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts