Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀରେ ତାଲାବନ୍ଦ: ଭିଟାମାଟି ମୁହାଁ ପ୍ରବାସୀ, ରେଳଷ୍ଟେସନ ଓ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଗହଳି

20/04/2021 at 8:07 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୪: ଦିଲ୍ଲୀରେ ରେକର୍ଡ କରୁଛି ମହାମାରୀ । କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ସରକାର ୬ଦିନିଆ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସୋମବାର ରାତିରୁ ସାରା ସହରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ତାଲାବନ୍ଦ । ତେବେ ତାଲାବନ୍ଦ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ବା ଲାଗୁହେବା ପରେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି ପ୍ରବାସୀ । ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ପ୍ରବାସୀଙଙ୍କ ଘରବାହୁଡା ।

ଆନନ୍ଦ ବିହାର, କୌସାମ୍ବି ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଓ ବିହାର ସହ ଦୂରଦୂରାନ୍ତରକୁ ପ୍ରବାସୀମାନେ ପଳାୟନ କରୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବବର୍ଷ  ୨୦୨୦ ଭଳି ଏଥର ବି ସେମିତି ସମାନ ସ୍ଥିତି ଉପୁଜୁଛି । ଗତବର୍ଷ ଯେତେବେଳେ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା ଆନନ୍ଦ ବିହାର ରେଳଷ୍ଟେସନ ଦେଇ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ ଛାଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ । ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ମତରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରେ ସଂକ୍ରମଣ । ଅବସ୍ଥା ଆହୁରି ଦିନକୁ ଦିନ ଖରାପ ଆଡ଼କୁ ଗତି କରୁଛି । ଲକଡାଉନ ସୀମା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ତେଣୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରହି ଏବେ ପରିବାର ଚଳାଇବା ସହଜ ନୁହେଁ । ତେଣୁ ଘରକୁ ଫେରିଯିବା ଏକମାତ୍ର ବାଟ । ସୂଚନା ଥାଉକି ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଥିଲେ ଯେ, ସରକାର ଆପଣମାନଙ୍କର ପୁରା ଯତ୍ନ ନେବେ । ଆପଣ ଦିଲ୍ଲୀର ରୁହନ୍ତୁ । କିନ୍ତୁ ଗତଥର ଲକଡାଉନ ହୋଇଥିଲା, ସେ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବାସୀ ନିଜ ଭିଟା ମାଟିକୁ ଫେରିଆସିଥିଲେ । 

   Related Posts