Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଜିବ ଓ ରଶିଦଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ସ୍କଟଲାଣ୍ଡକୁ ୧୩୦ ରନରେ ହରାଇଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ସେୟାର ବଜାରରେ କରୋନା ମାଡ : ୪୨୭ ଅଙ୍କ ଖସିଲା ସେନସେକ୍ସ, ଡଲାର ତୁଳନାରେ କମିଲା ଟଙ୍କାର ମୂଲ୍ୟ

15/04/2021 at 3:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୦୪ : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବଜାରରେ ମିଶ୍ରିତ କାରବାର ଯୋଗୁଁ ଗୁରୁବାର ଭାରତୀୟ ସେୟାର ବଜାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । କାରବାର ଆରମ୍ଭରେ ବମ୍ବେ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜର ସେନସେକ୍ସ ୩୨ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ପାଇ ୪୮,୫୧୨.୭୭ରେ ଖୋଲିଥିଲା । ସକାଳ ୯ଟା୩୦ ସୁଦ୍ଧା ସେନସେକ୍ସ ୧୪୨ ଅଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୪୮,୬୮୬.୧୭ରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲା । ଦିନ ୧୦.୩୩ରେ ସେନସେକ୍ସ ପ୍ରାୟ ୪୨୭ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ପାଇ ୪୮,୧୧୭.୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲା ।   

ଅନ୍ୟପଟେ ନେସନାଲ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜର ନିଫ୍ଟି ଆରମ୍ଭରୁ ୧୮ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ପାଇ ୧୪,୫୨୨.୪୦ରେ ଖୋଲିଥିଲା । କାରବାର ସମୟରେ ନିଫ୍ଟି ପୁଣି ଥରେ ହ୍ରାସ ପାଇ ୧୪,୪୩୨.୩୫ରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲା । ଫାର୍ମା ଇଣ୍ଡେକ୍ସରେ ଏକ ପ୍ରତିଶତ ଲେଖାଏଁ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଅଟୋ ଏବଂ  ପିଏସୟୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ସୁଚକାଙ୍କ ୨ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଇରେ କାରବାର ବେଳେ ୭୦୬ ସେୟାରରେ ହ୍ରାସ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ  ୭୦୫ ସେୟାରରେ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାର ମୂଲ୍ୟ ଗତ ୯ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ସ୍ତରକୁ ଚାଲିଯାଇଛି । ଡଲାର ତୁଳନାରେ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାର ମୂଲ୍ୟ ୧୪ ପଇସା ହ୍ରାସ ପାଇ ୭୫.୧୯ ପଇସା ପ୍ରତି ଡଲାରରେ ଖୋଲିଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଡଲାର ତୁଳନାରେ ଟଙ୍କାର ମୂଲ୍ୟ ଗତ ସୋମବାର ଦିନ ୭୫ ପାର କରିଥିଲା ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବମ୍ବେ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜର ସେନ୍‌ସେକ୍ସ୍‌ ୧୦୮ ଅଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୪୭,୯୯୧.୫୩ରେ ଖୋଲିଥିଲା । ସେହିପରି ନେସନାଲ ଷ୍ଟକ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜର ନିଫ୍ଟି ୫୪ ଅଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୧୪,୩୬୪.୯୦ରେ ଖୋଲିଥିଲା । କାରବାର ବନ୍ଦ ବେଳକୁ ସେନ୍‌ସେକ୍ସ୍‌ ୬୬୦.୬୮ ଅଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୪୮,୫୪୪.୦୬ରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ନିଫ୍ଟି ୧୯୪ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୧୪,୫୦୪.୮୦ରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts