Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

୪ଟି ଡାକ୍ତରଖାନା ଫେରାଇଦେଲେ, କୋଭିଡ-୧୯ରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା

27/04/2020 at 8:48 PM

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୭|୦୪: କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ଚିକିତ୍ସା । ଚାରୋଟି ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ନମିଳିବାରୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳ । ଯେଉଁମାନେ ସମ୍ମୁଖ ଯୋଦ୍ଧା ଭାବେ ମାରାତ୍ମକ କରୋନା ଭାଇରସ ସହ ଲଢୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ନମିଳିବାରୁ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ହାରୁଛନ୍ତି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜଧାନୀ  ମୁମ୍ବାଇରେ ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ମୁମ୍ବାଇର କୁର୍ଲା ଟ୍ରାଫିକ୍ ଡିଭିଜନରେ କାମ କରୁଥିବା ୫୭ ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ କୋଭିଡ-୧୯ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ୪ଟି ମେଡିକାଲ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପାରେଲ୍ କିଙ୍ଗ୍ ଏଡଓ୍ୱାର୍ଡ୍ ମେମୋରିଆଲ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ହେଉଛି ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମୁମ୍ବାଇରେ କୌଣସି ପୋଲିସ କର୍ମୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇବାର ତୃତୀୟ କେସ୍ ।  

ଏହି କନଷ୍ଟେବଲ ଜଣଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ଗତ ୨୧ ତାରିକରେ ତାଙ୍କୁ ୪ଟି ସିଭିକ୍ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ହେଲେ ଆଡମିସନ୍ ପାଇଁ ଅନମୁତି ଦେଇନଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପୁଅ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପିତାଙ୍କୁ ରାଜଓ୍ୱାଡି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ୨ ସପ୍ତାହ ହୋମ୍ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଦେହ ଭଲ ନହେବାରୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ସେ ଚାହିଁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବେଡ୍ ନଥିବା ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀ କହିଥିଲେ । ସେହିପରି ସେ ପରେ କସ୍ତୁରବା ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ନାୟାର ହସ୍ପିଟାଲ ବୁଲିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ହୋଇପାରି ନଥିଲା । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ କେଇଏମ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ସେ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପରେ ମଧ୍ୟ ପୀଡିତ ଥିବା ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts