Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

୪ଟି ଡାକ୍ତରଖାନା ଫେରାଇଦେଲେ, କୋଭିଡ-୧୯ରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା

27/04/2020 at 8:48 PM

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୭|୦୪: କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ଚିକିତ୍ସା । ଚାରୋଟି ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ନମିଳିବାରୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳ । ଯେଉଁମାନେ ସମ୍ମୁଖ ଯୋଦ୍ଧା ଭାବେ ମାରାତ୍ମକ କରୋନା ଭାଇରସ ସହ ଲଢୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ନମିଳିବାରୁ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ହାରୁଛନ୍ତି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜଧାନୀ  ମୁମ୍ବାଇରେ ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ମୁମ୍ବାଇର କୁର୍ଲା ଟ୍ରାଫିକ୍ ଡିଭିଜନରେ କାମ କରୁଥିବା ୫୭ ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ କୋଭିଡ-୧୯ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ୪ଟି ମେଡିକାଲ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପାରେଲ୍ କିଙ୍ଗ୍ ଏଡଓ୍ୱାର୍ଡ୍ ମେମୋରିଆଲ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ହେଉଛି ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମୁମ୍ବାଇରେ କୌଣସି ପୋଲିସ କର୍ମୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇବାର ତୃତୀୟ କେସ୍ ।  

ଏହି କନଷ୍ଟେବଲ ଜଣଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ଗତ ୨୧ ତାରିକରେ ତାଙ୍କୁ ୪ଟି ସିଭିକ୍ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ହେଲେ ଆଡମିସନ୍ ପାଇଁ ଅନମୁତି ଦେଇନଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପୁଅ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପିତାଙ୍କୁ ରାଜଓ୍ୱାଡି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ୨ ସପ୍ତାହ ହୋମ୍ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଦେହ ଭଲ ନହେବାରୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ସେ ଚାହିଁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବେଡ୍ ନଥିବା ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀ କହିଥିଲେ । ସେହିପରି ସେ ପରେ କସ୍ତୁରବା ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ନାୟାର ହସ୍ପିଟାଲ ବୁଲିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ହୋଇପାରି ନଥିଲା । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ କେଇଏମ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ସେ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପରେ ମଧ୍ୟ ପୀଡିତ ଥିବା ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts