Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ପରେ କରୋନା ଯନ୍ତ୍ରଣା: ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ତଡିଦେଲେ, ବାପଘରେ ପୁରାଇ ଦେଲେନି ଆତ୍ମୀୟ

30/04/2020 at 7:20 PM

ଭୁବନ୩୦/୪: ପ୍ରେମ ମାନେ ନାହିଁ ବନ୍ଧ-ବାଡ଼।ପ୍ରେମରେ ଅନ୍ଧ ହୋଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସାତ ପର କରି ନିଜ ପ୍ରେମିକ ସହ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ଭୁବନ ଅଞ୍ଚଳର ସସ୍ମିତା ମହାନ୍ତ। ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା ସଂସାର କରିବେ। ସ୍ବାମୀ, ଶାଶୁ ଶଶ୍ବରଙ୍କ ସେବା କରି ମନ ଜିଣିବେ। ସେ ବାପା-ମାଆ, ଭାଇ, ଭଉଣୀ ଏବଂ ସବୁ କିଛି ତ୍ୟାଗ କରି ପ୍ରେମିକ ସହିତ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ସସ୍ମିତା । କିଏ ଜାଣିଥିଲା ଶେଷରେ ସମୟ ଏମିତି ସବୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଯିବ। ଶାଶୁ, ଶଶୁର, ସ୍ବାମୀ, ଦେଢଶୂର, ନଣନ୍ଦ ସମସ୍ତେ ଦାଉ ସାଧିବେ। ପଛକୁ ଫେରି ଦେଖିଲା ବେଳକୁ ସବୁ କିଛି ଓଲଟ ପାଲଟ ହୋଇଯାଇଛି।

ସସ୍ମିତା ମହାନ୍ତ ୧୮ ବର୍ଷ ପିତା-ବୁଟୁ ମହାନ୍ତ, ସା/ ପୋ- ଓଡିଶ, ଥାନା-ଭୁବନ, ଜିଲ୍ଲା- ଢେଙ୍କାନାଳ । ସେ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ସୁକିନ୍ଦା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦାମୋଦରପୁର ଗ୍ରାମର ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ମହାରଣାଙ୍କ ପୁଅ ମୁନା ମହାରଣା (୨୧ ବର୍ଷ) ଙ୍କ ସହ ଗତ ୨୦୧୯ ମସିହା ନଭେମ୍ବର ୩ ତାରିଖରେ ଘରୁ ଗୋଡ କାଢି ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ସସ୍ମିତା ।

ପେଷାରେ ମୁନା ଜଣେ ରାଜମିସ୍ତ୍ରୀ ଥିବାରୁ ସକାଳ ପାହିଲେ କାମକୁ ବାହାରି ଯାଉଥିଲେ । ବିବାହର ତିନି ମାସ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା। ଧିରେ ଧିରେ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ଅଡି ବସିଲେ ସସ୍ମିତାର ଶାଶୁ, ଶଶୁର । ଦିନକୁ ଦିନ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ବଢିବାରେ ଲାଗିଲା । ମାଡଗାଳି ଦେବା ସହ ନାନା ପ୍ରକାର ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିଲେ ଶାଶୁ, ଶଶ୍ବର ଆଉ ସ୍ବାମୀ । ତା-୧୭.୩.୨୦୨୦ ରେ ଶାଶୁ, ଶଶୁର, ସ୍ବାମୀ ମାଡମାରୀ ସସ୍ମିତାକୁ ତାର ଗ୍ରାମ ଓଡିଶରେ ଛାଡି ଦେଇ ଚାଲିଗଲେ । ତା,ପରଦିନ ଗ୍ରାମର ଭଦ୍ରବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପରେ ଆପୋଷ ବୁଝାମୁଣା ହୋଇଥିଲା ।

ଧାର୍ଯ୍ୟ ହେଲା ଖୁବ ଶିଘ୍ର ଆଇନ ଓ ସାମାଜିକ ରିତି-ନୀତିରେ ପୁଣି ବିବାହ କରାଯିବ । ସସ୍ମିତା ମହାନ୍ତ ଶାଶୁ ଘରେ ରହିଥିଲା କିନ୍ତୁ ତା-୨୪.୪.୨୦୨୦ ରିଖରେ ଶାଶୁ ଘର ଲୋକେ ମାଡମାରି ଘରୁ ତଡିଦେଲେ । ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇଥିଲା ସସ୍ମିତାର ବାପ ଘର ଲୋକମାନଙ୍କୁ । ତାକୁ ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ନଦେଇ ତଡି ଦେଇଥିଲେ ।

ଏବେ ସସ୍ମିତା ଗ୍ରାମର ଏକ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କଠାରୁ ମାଗି ପେଟ ପୋଷୁଛି ସସ୍ମିତା । ତାର ଏହି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ସସ୍ମିତା ରଣା ନାମକ ସମାଜସେବିକା ତାଙ୍କୁ ସାଥୀରେ ନେଇ ଭୁବନ ଥାନାର ଦ୍ବାରସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଭୁବନ ଥାନା ଓ ସୁକିନ୍ଦା ଥାନା ସହିତ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ଲକଡାଉନ୍ ହଟିଲେ ଏହି ବିଷୟରେ ତଦନ୍ତ କରିବେ ସସ୍ମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବେ  ଦୁଇ ଥାନାର ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ସମାଜସେବୀକା ସସ୍ମିତା ରଣା ।

   Related Posts