Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ବେକାବୁ କରୋନା : ୧୦ ଦିନ ପାଇଁ ମାର୍କେଟ ଖୋଲିବା ନେଇ କଟକଣା, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଦୋକାନୀଙ୍କର କୋଭିଡ଼ ଟେଷ୍ଟ

7/10/2020 at 12:51 PM

ଅନୁଗୁଳ ୦୭।୧୦: ରାଜ୍ୟର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବା ବେଳେ କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫ ବଢିଚାଲିଛି । ସେହିସବୁ ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ୟତମ ।  ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ ହଜାର ପାର ହୋଇଛି । ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଜିଠାରୁ ପୁଣିଥରେ ୧୦ ଦିନ ପାଇଁ ମାର୍କେଟକୁ ସକାଳୁ ୭ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରଖିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କର କରୋନା ଟେଷ୍ଟ କରାଯିବ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆଜିଠାରୁ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ କରୋନା ଟେଷ୍ଟିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି କରୋନା। ଅନୁଗୁଳରେ ବେକାବୁ କରୋନା । ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢି ୫ ହଜାର ପାର ହୋଇସାରିଛି । ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୫୩୪୮ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୋଟ ୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି  ଅନୁଗୁଳ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ଆଉ ବିଭିନ୍ନ ପୂଜା କମିଟି ଆଜିଠାରୁ ୧୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସକାଳୁ ୭ ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୨ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୋକାନ ବଜାର ଖୋଲା ରଖିବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ଲିଖିତ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି। କିଭଳି ଭାବେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟିଂ ହୋଇ ପାରିବ ସେ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ବଜାରରେ ଦୋକାନୀଙ୍କ କରୋନା ଟେଷ୍ଟି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ସେପଟେ ଅନୁଗୁଳ ମେଡିକାଲରେ ଟେଷ୍ଟି ପାଇଁ ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଲମ୍ବା ଲାଇନ ଲାଗିଛି। ମେଡିକାଲରେ ପ୍ରତିଦିନ ସୀମିତ ଟେଷ୍ଟି ହେଉ ଥିବାରୁ ଆଗୁଆ ଲୋକ ଲାଇନ ଲଗାଉଛନ୍ତି। ପଛରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପୁଣି ଦିନେ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ଯାହାକି ସ୍ଥାନୀୟଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮୫,୩୮୨ ଜଣଙ୍କର ଟେଷ୍ଟି ହୋଇ ସାରିଛି ବୋଲି ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଗକୁ ପାର୍ବଣ ଋତୁ ଆସୁଥିବାରୁ ସମସ୍ତେ କୋଭିଡ ନିୟମ ମାନିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ସମସ୍ତଙ୍କର ସହଯୋଗ ଲୋଡିଛନ୍ତି।

   Related Posts