Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ବାଜ୍ରିଲ୍‌ରେ ବେକାବୁ କରୋନା : ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩୪୯ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ପାର୍‌

4/06/2020 at 11:34 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୬: କରୋନା କବଳରେ ସାରାବିଶ୍ୱ । ଆମେରିକା ପରି ଦେଶ ମଧ୍ୟ କରୋନା କବଳରୁ ବର୍ତ୍ତିଯାଇନାହିଁ । ଭାଇରସ  ବର୍ତ୍ତମାନ ଲାଟିନ ଆମେରିକୀୟ ଦେଶମାନଙ୍କରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ବ୍ରାଜିଲର କରୋନା ଭାଇରସରେ ପରିସ୍ଥିତି ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଦେଖାଯାଉଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରାଜିଲରେ ୧୩୪୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି  । ଯେଉଁଥିରେ ସମୁଦାୟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୨ ହଜାର ସଂଖ୍ୟା ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ବ୍ରାଜିଲରେ ମେ ମାସରେ, କରୋନା ମାମଲା ଗୁଡ଼ିକରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ବ୍ରାଜିଲରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାଢେ ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନା ଜୀବାଣୁରେ ପୀଡିତ ଥିବାବେଳେ ପ୍ରତିଦିନ ଏଠାରେ କୋଡ଼ିଏ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ମାମଲା ଆସୁଛି।

ବ୍ରାଜିଲରେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶର ସରକାରୀ ହିସାବରେ ମାମଲା ଅଧିକ ହୋଇପାରେ। ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏଭଳି ଏଠାରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅଧିକ ଚିନ୍ତାଜନକ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଆମେରିକାରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା  ଭାଇରସ ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଆମେରିକାରେ ପ୍ରାୟ ୧୮.୫ ନିୟୁତ ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସରେ ପୀଡିତ ଥିବାବେଳେ ଏକ ଲକ୍ଷ ସାତ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆମେରିକାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିଛି, କିନ୍ତୁ କରୋନା ମାମଲା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ।

ସେହିପରି ଯଦି ଆମେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେରିକା, ରୁଷ୍‌, ବ୍ରାଜିଲ ଏବଂ ଭାରତରେ କରୋନା ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହି ଚାରୋଟି ଦେଶରେ ପ୍ରତିଦିନ ପଚାଶ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଉଛି। ୟୁରୋପର ଅନେକ ଦେଶରେ ଏହି ଭାଇରସର ଗତି ଏବେ ମନ୍ଥର ହୋଇଯାଇଛି ।  କିନ୍ତୁ ଏହି ଦେଶରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ମାମଲା ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି  ।

   Related Posts