Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିଂସା ! ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କ ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ମହିଳାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଧରମ ଭାଇ ! ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବିଲଡର୍ ସଂସ୍ଥାର ଘର ଉପରେ ବୋମାମାଡ, ୩ ଶ୍ରମିକ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||
  • ଖୋଲିଲା ଶିମିଳିପାଳ, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର
  • ||
  • ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଦେବୀ, ୮୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • କଥକ ସମ୍ରାଟ ବିରଜୁ ମହାରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ସୋମବାରଠୁ ଦାଖଲ ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର, କରୋନା କଟକଣାରେ ସରିବ ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||

ବାଜ୍ରିଲ୍‌ରେ ବେକାବୁ କରୋନା : ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩୪୯ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ପାର୍‌

4/06/2020 at 11:34 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୬: କରୋନା କବଳରେ ସାରାବିଶ୍ୱ । ଆମେରିକା ପରି ଦେଶ ମଧ୍ୟ କରୋନା କବଳରୁ ବର୍ତ୍ତିଯାଇନାହିଁ । ଭାଇରସ  ବର୍ତ୍ତମାନ ଲାଟିନ ଆମେରିକୀୟ ଦେଶମାନଙ୍କରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ବ୍ରାଜିଲର କରୋନା ଭାଇରସରେ ପରିସ୍ଥିତି ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଦେଖାଯାଉଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରାଜିଲରେ ୧୩୪୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି  । ଯେଉଁଥିରେ ସମୁଦାୟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୨ ହଜାର ସଂଖ୍ୟା ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ବ୍ରାଜିଲରେ ମେ ମାସରେ, କରୋନା ମାମଲା ଗୁଡ଼ିକରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ବ୍ରାଜିଲରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାଢେ ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନା ଜୀବାଣୁରେ ପୀଡିତ ଥିବାବେଳେ ପ୍ରତିଦିନ ଏଠାରେ କୋଡ଼ିଏ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ମାମଲା ଆସୁଛି।

ବ୍ରାଜିଲରେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶର ସରକାରୀ ହିସାବରେ ମାମଲା ଅଧିକ ହୋଇପାରେ। ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏଭଳି ଏଠାରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅଧିକ ଚିନ୍ତାଜନକ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଆମେରିକାରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା  ଭାଇରସ ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଆମେରିକାରେ ପ୍ରାୟ ୧୮.୫ ନିୟୁତ ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସରେ ପୀଡିତ ଥିବାବେଳେ ଏକ ଲକ୍ଷ ସାତ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆମେରିକାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିଛି, କିନ୍ତୁ କରୋନା ମାମଲା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ।

ସେହିପରି ଯଦି ଆମେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେରିକା, ରୁଷ୍‌, ବ୍ରାଜିଲ ଏବଂ ଭାରତରେ କରୋନା ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହି ଚାରୋଟି ଦେଶରେ ପ୍ରତିଦିନ ପଚାଶ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଉଛି। ୟୁରୋପର ଅନେକ ଦେଶରେ ଏହି ଭାଇରସର ଗତି ଏବେ ମନ୍ଥର ହୋଇଯାଇଛି ।  କିନ୍ତୁ ଏହି ଦେଶରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ମାମଲା ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି  ।

   Related Posts