Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ, ଯୌତୁକ ମାମଲାରେ ଦଫା କାଟିବାକୁ ନେଉଥିଲେ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : କୁନ୍ଦେଇ ସରପଞ୍ଚ ନିଲମ୍ବିତ, ଭାରତମାଳା ଯୋଜନାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ୨ ଦିନିଆ କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଫାଷ୍ଟଗେଟ୍ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ହାତୀ ଆତଙ୍କରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଯବାନ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବାଇକ୍ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦୦୦ ଛୁଇଁଲା : ୭୫ ମୃତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୫୨୫ ନୂଆ ମାମଲା

4/04/2020 at 7:36 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୦୪ : ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୩୦୭୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଦେଶର ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୨୫ ଟି ନୂଆ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁର ଗତି ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଏହି ରିପୋର୍ଟଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଖୁସି ଖବର ହେଉଛି ଏହାର ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ସମୁଦାୟ ୨୧୩ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଏହି ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ବାରାଣାସୀରୁ ତବଲିଗି ଜମାତରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ୧୫ ଜଣଙ୍କ ନମୁନା ନିଆଯାଇଥିଲା | ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଟି ନମୁନା କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଗୋଟିଏ ମାମଲା ଦଶାଶ୍ୱାମେଡ ପୋଲିସର ମଦନପୁରା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ରୋଗୀ କର୍ଣ୍ଣାଟକର। ୧୩ ଟି ନମୁନା ନକାରାତ୍ମକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଆଗ୍ରା ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ପ୍ରଭାସ ଏନ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗ୍ରାରେ ଆଉ ୨୫ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ୪୫ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦିଲ୍ଲୀର ସରକାରୀ କର୍କଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ନର୍ସିଂ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ବାହାରିଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରଥମ ଖବର ଆସିଥିଲା ଯେ ଏହି ହସ୍ପିଟାଲର ଜଣେ ଡାକ୍ତର କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇଛନ୍ତି | ଯାହା ପରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ୧୯ ଜଣଙ୍କକରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା | ତେବେ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଦୁଇଜଣ ନର୍ସିଂ ଅଧିକାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ଜଣେ ନର୍ସିଂ ଅଫିସର ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଅର୍ଥାତ୍ ଦିଲ୍ଲୀର ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା, ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜ୍ୟ କର୍କଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ଡାକ୍ତରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚାରି ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts