Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ, ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନତି
  • ||
  • କୋଟିଆରେ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ୧୩ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ
  • ||

ପଣସକୁ ନେଇ ବାଦ ବିବାଦ : ପଣସକୁ ବ୍ରିଟିଶ ମିଡ଼ିଆ କହିଲା ଗନ୍ଧଯୁକ୍ତ ଫଳ

31/03/2019 at 12:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧/୩ : ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ପଣସକୁ ନେଇ ବଡ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ଏକ ପ୍ରମୁଖ ବ୍ରିଟିଶ ଖବରକାଗଜର ୱେବସାଇଟରେ ପଣସ ସହ ଜଡିତ ଏକ ଟିପ୍ପଣୀ ଲେଖାଯାଇଥିଲା ଯାହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ଲେଖାରେ ପଣସକୁ ଅସୁନ୍ଦର ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା | କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ଫଳକୁ ଭାରତରେ ଗଛମାନଙ୍କରେ ପଚିବା ପାଇଁ ଛଡା ଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଖାଇବା ପାଇଁ କିଛି ନଥାଏ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଏହି ଫଳକୁ ଖାଇଥାନ୍ତି |


ଏହାପରେ ଏହି ଆର୍ଟିକଲକୁ ଅନେକ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଭାରତୀୟମାନେ ଏହି ଫଳକୁ ଫୁଡ ରେସିଯିମ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଆର୍ଟିକଲରେ ଲେଖା ଯାଇଥିଲା ଯେ, ପଣସର ଏବେ ଲଟେରୀ ଲାଗିଛି ଏବଂ ଲୋକେ ମାଂସ ବଦଳରେ ଏହାକୁ ଖାଉଛନ୍ତି | ଆର୍ଟିକଲ ମୁତାବକ, ୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଫଳ ଚାଷ କରାଯାଉନଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏହା ବାହାରକୁ ରପ୍ତାନି ହେଉଛି |


ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ୟୁଜର ପଣସକୁ ବ୍ୟଙ୍ଗ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତୀୟମାନେ ପଣସ ଆବିଷ୍କାର କରିଛନ୍ତି | ଆଉ ଜଣେ ୟୁଜର ପରିହାସ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କରେ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ହଳଦୀକୁ ଗନ୍ଧଯୁକ୍ତ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା |
ରୋହିତ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଲେଖିଛନ୍ତି, ପଣସ କେରଳର ଏକ ବିଶେଷ ଫଳ | କେରଳରେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ପଣସ ଉପଲବ୍ଧ | କିଛି ପଣସ କଞ୍ଚା ଖିଆଯାଏ ତ କିଛି ପଣସ ପାଚିଲା ଖିଆଯାଏ | ପଣସର ମଞ୍ଜିକୁ ମଧ୍ୟ ଖିଆଯାଏ |

ପଣସର ମଞ୍ଜିକୁ ରୋଷେଇ କରି ମଧ୍ୟ ଖିଆଯାଇଥାଏ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଆଉ ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ସାକାହାରୀ ଲୋକେ ଏହି ଫଳକୁ ଖାଈନଥିଲେ ସେତେବେଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ଏକ ଭଲ ଫଳ ଥିଲା | ସେ କୋଲକାତାରେ ପଣସର ବିରିୟାନୀ ମଧ୍ୟ ଖାଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ପଣସ ବିରିୟାନୀ ବହୁତ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |


ଆଉ ଜଣେ ଉତ୍ତର ଭାରତୀୟ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ପଣସ ଉତ୍ତର ଭାରତର ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଫଳ | ଲୋକେ ଏହାକୁ ଫଳ, ତରକାରୀ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଫୁଡ ହିସାବରେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି |

   Related Posts