Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଚୀନ ଚ୍ୟାନେଲରେ ପ୍ରସାରଣ ହେଲା ପେଙ୍ଗବର ମହମ୍ମଦଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ଫଟୋ, ଫ୍ରାନ୍ସ ମାମଲାରେ ଛାତି ପିଟୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ସମେତ ଅନେକ ମୁସଲିମ ଦେଶ ଏବେ ନିରବ

3/11/2020 at 7:33 PM

ଇସଲାମାବାଦ ୦୩।୧୧: ଫ୍ରାନ୍ସରେ ପେଙ୍ଗବର ମହମ୍ମଦଙ୍କ କାର୍ଟୁନ ଦେଖାଯିବା ନେଇ ଜଣେ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା କରାଯିବା ଏବଂ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଫ୍ରାନ୍ସ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇମାନୁଏଲ ମାକ୍ରୋନଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀ ବିରୋଧରେ ସମଗ୍ର ଦୁନିଆର ମୁସଲିମ ଦେଶରେ ଜୋରଦାର ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିଛି। ଏହାମଧ୍ୟରେ ଚୀନରେ ପେଙ୍ଗବର ହଜରତ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ଫଟୋ ସେଠାକାର ସରକାରୀ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଛି।

ହେଲେ ଫ୍ରାନ୍ସ ମାମଲାରେ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିଥିବା ଆତଙ୍କୀ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନ ସମେତ ଅଧିକାଂଶ ମୁସଲିମ ଦେଶ ଚୀନ ମାମଲାରେ ନିରବ ରହିଛନ୍ତି। ଚୀନ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ତରଫରୁ ଚୀନରେ ଉଇଗର ସଂପ୍ରଦାୟର ମୁସଲିମଙ୍କ ସହିତ ହେଉଥିବା ଅକଥନୀୟ ଅତ୍ୟାଚାର ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ତରଫରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସିନାହିଁ।

ନିକଟରେ ଚୀନ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସଞ୍ଚାଳିତ ଚାଇନା ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଟେଲିଭିଜନ(ସିସିଟିଭି) ପେଙ୍ଗବର ମହମ୍ମଦଙ୍କ କ୍ୟାରିକେଚର ପ୍ରସାରିତ କରିଥିଲା। ଉଇଗର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଅର୍ସଲାନ ହିଦାୟତ ଚାଇନିଜ୍ ଟିଭି ସିରିଜର ଏହି କ୍ଲିପ୍ ଟ୍ଵିଟ୍ କରିଥିଲେ। ଏହି କ୍ଲିପରେ ତାଙ୍ଗ ରାଜବଂଶର ଦରବାରରେ ଜଣେ ଅରବ ରାଜଦୂତଙ୍କୁ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଅରବ ରାଜଦୂତ ପେଙ୍ଗବର ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଏକ ପେଟିଂ ଚୀନ ସମ୍ରାଟକୁ ଦେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଯେଉଁ ପେଟିଂଟି ବିବାଦୀୟ ରହିଛି।

ବଡ କଥା ଚୀନରେ ଟିଭିରେ ସାର୍ବଜନୀନ ଭାବେ ପେଙ୍ଗବର ମହମ୍ମଦଙ୍କ କ୍ୟାରିକେଚର ଏହି ଭଳି ପ୍ରସାରଣ ହେବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଚମ୍ବିତ କରିଛି। ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପେଙ୍ଗବରଙ୍କ କ୍ୟାରିକେଚରଙ୍କୁ ଏହି ପରି ଦେଖାଯିବା ବିରୋଧରେ ୟୁଜର୍ସ ପ୍ରଶ୍ନ  ଉଠାଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଏହି ଧରଣର ଟିଭି ସୋରେ ପେଙ୍ଗବର ମହମ୍ମଦଙ୍କ ପେଟିଂ ଦେଖାଯିବା ନିନ୍ଦନୀୟ ନୁହେଁ କି। ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଫ୍ରାନ୍ସ ମାମଲାରେ ଛାତି ପିଟୁଥିବା ଏବଂ ଫ୍ରାନ୍ସ ସାମଗ୍ରୀ ବହିଷ୍କାର କରୁଥିବା  ମୁସଲିମ ଦେଶଗୁଡିକ ଚୀନ ବିରୋଧରେ କାହିଁକି ନିରବ ରହିଛନ୍ତି। କୁଆଡେ ଗଲା ତାଙ୍କର ଧାର୍ମିକ ଭାବନା। କଣ ଏବେ ସମଗ୍ର ଦୁନିଆର ମୁସଲିମ ଦେଶ ଚୀନ ସାମଗ୍ରୀ ବହିଷ୍କାର କରିବେ।

   Related Posts