Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା : ବିଚାରପତି କହିଲେ ଏମିତି କେତେ ମରୁଛନ୍ତି, କାହା କାହା ପାଇଁ ଶୋକ କରିବି !

17/02/2019 at 10:35 AM

ସିରୋହି ୧୭|୨: ଜମ୍ମୁକାଶ୍ମୀର ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିବାଦୀୟ ଟିପ୍ପଣୀ କରିଥିବା ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ରାଜସ୍ଥାନର ସିରୋହିରେ ବାର୍ ଆସୋସିଏସନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜଣେ ବିଚାରପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୁଲଓ୍ବାମା ସହିଦମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିବାଦୀୟ ଟିପ୍ପଣୀ କରିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ବାର୍ ଆସୋସିଏସନ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟ ନକରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସିରୋହି ଜିଲ୍ଲା ଆଇନଜୀବୀ ସଂଘ ତରଫରୁ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବାପାଇଁ କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ନରହିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା ।ସଂଘର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମାନ ସିଂହ ଦେବଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟର ବରିଷ୍ଠ ବିଚାରପତି ରାଜେଶ ନାରାୟଣ ଶର୍ମା ଶୋକସଭାରେ ଆସିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଶୋକ କରିବାରନାହିଁ । ସେ ଆସିବେନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ।

ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ଥଗିତ କରିବା ପ୍ରସ୍ତାବ ନେଇ କୋର୍ଟକୁ ପଠାଇଥିଲେ । କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ପଦାଧିକାରୀ ଏବଂ ସଦସ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ବିଚାରପତି ପୋକ୍ସୋ ରାଜେଶ ନାରାୟଣ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଏହାର ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଗଲେ ତ ସେ ଏହାକୁ ପିଙ୍ଗିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏମିତି ତ କେତେ ମରୁଛନ୍ତି । ମୁଁ କାହା କାହା ପାଇଁ ଶୋକ କରିବି । ଏହାକୁ ଶୁଣି ସଂଘର ପଦାଧିକାରୀ ତାଙ୍କ ସହ ପାଟିତୁଣ୍ଡ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ସହିଦଙ୍କୁ ଅପମାନ ହୋଇଥିବା କହି ନାରାବାଜି କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସହିଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥିଗିତ କରାଗଲା ।

ଏ ଘଟଣା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ରାଜସ୍ଥାନ ହାଇକୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଏବଂ ନୀରିକ୍ଷଣ ବିଚାରପତିଙ୍କୁଚିଠି ପଠାଯାଇ ଏ ଘଟଣା ସମ୍ବନ୍ଦରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଆଇନଜୀବୀ ସଂଘ ଏକ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଆଇନଜୀବୀ ସଂଘ ବିଚାରପତି ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସ୍ତାନାନ୍ତର କରାନଯିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋର୍ଟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟ ନକରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଯଦି କେହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦିଅନ୍ତି ତେବେ ପ୍ରଥମ ଥର ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନା ଏବଂ ଦ୍ବିତୀୟ ଥରରେ ସଂଘରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯିବ ।

   Related Posts