Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଖର ସେନାର ଲଙ୍କା ବିଜୟ, ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ୩୮ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୧୦୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୩୨ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମର ପରାଜୟ, ୧-୭ ଗୋଲରେ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ହାଇଦରକୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର ବେଳେ ବାଜିଥିଲା ୩ ଗୁଳି କିନ୍ତୁ ଶରୀରରୁ ବାହାରିଲା ୪ଟି ଗୁଳି, ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ହେଲା ମୃତ ଦେହ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଲା ସ୍ମାର୍ଟ ପୋଖରୀର ସ୍ମାର୍ଟ ପାଚେରୀ, ନିର୍ମାଣ ସରିବା ପରେ ୭ ଦିନ ବି ଗଲାନି
  • ||
  • ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଟଳିପଡିଲେ ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀ, ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୮୩୩ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ୨୯ ଯାଏଁ ଛେଚିବ ବର୍ଷା
  • ||

କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଟ୍ରେନ୍ ଟିକେଟ୍ ଚେକିଙ୍ଗ୍ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ନୂଆ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଏହିଭଳି କରିବ କାମ

23/07/2020 at 2:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୭ : କରୋନା କାଳରେ ଟ୍ରେନ୍ ଟିକେଟ୍ ଚେକିଙ୍ଗ୍‌କୁ ନେଇ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଛି | କଣ୍ଟାକ୍ଟଲେସ୍ ଟିକେଟ୍ ଚେକିଙ୍ଗ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ ଲାଗୁ ହେଲେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ନୂଆ ସୁବିଧା ମିଳିବ | ଯାହାଫଳରେ ଯାତ୍ରୀ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିବେନାହିଁ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସୁବିଧାର ଲାଭ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇ ପାରିବେ | ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ପ୍ରଥମେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଥର୍ମାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ୍ ହୋଇଥାଏ ଓ ପରେ ବୋଡିଙ୍ଗ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ |

ଟ୍ରେନ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିବ ସମୟରେ ରେଲୱେ ତରଫରୁ ଏକ QR Code ର URL ଲିଙ୍କ୍, ଏସଏମଏସ ଜରିଆରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୋବାଇଲକୁ ପଠାଯିବ | ଷ୍ଟେସନରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ ସମୟରେ କିମ୍ବା ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଟିକେଟ୍ ଚେକିଙ୍ଗ୍ ସମୟରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏସ୍‌ଏମ୍‌ଏସ୍‌ରେ ଉପଲବ୍ଧ QR Code ର URL ଲିଙ୍କ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ | କ୍ଲିକ୍ କରିବା ମାତ୍ରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ବ୍ରାଉଜର୍‌ରେ କ୍ୟୁ ଆର୍ କୋଡ଼୍ ଦେଖାଦେବ |

ରେଳ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଟିଟିଇ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୋବାଇଲରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା କ୍ୟୁଆର୍ କୋଡ଼୍‌କୁ ନିଜ ମୋବାଇଲରେ ସ୍କାନ୍ କରିପାରିବେ | କ୍ୟୁଆର କୋଡ଼୍ ସ୍କାନର ଫ୍ରି ଆପ୍, ଗୁଗଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର୍ କିମ୍ବା IOS ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ଡାଉନଲୋଡ଼୍ କରିହେବ | ହେଣ୍ଡ୍ ହେଲ୍ଡ୍ ଟର୍ମିନାଲ୍ ଜରିଆରେ ମଧ୍ୟ କ୍ୟୁଆର୍ କୋଡ଼୍ ସ୍କାନ୍ କରିହେବ | ଏହା ଜରିଆରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ PNR ର ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଟିଟିଇଙ୍କ ଫୋନକୁ ଚାଲିଯିବ | 

ଭାରତୀୟ ରେଲୱେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ରିଜର୍ଭ ଟିକେଟ୍ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା ସାରା ଦେଶରେ ଲାଗୁ କରିବ | ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଟିକେଟର କ୍ୟୁଆର କୋଡ଼କୁ ଜେନେରେଟ କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ କାମ ଚାଲିଛି | ଲଖନଉ ମଣ୍ଡଳର ଗୋରଖପୁର ରେଲୱେ ଜଙ୍କସନରେ ରେଲୱେ ଟିକେଟ କ୍ୟୁଆର୍ କୋଡ଼୍ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ୍ ପାଇଁ ଅଲଗା ସ୍କାନର ଲଗାଇବା କାମ ଚାଲିଛି | 

   Related Posts