Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଭାରତରେ କରୋନା ବଢାଇବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର, ନେପାଳ ସୀମାରୁ ପଠାଗଲା ୪୦-୫୦ ସଂକ୍ରମିତ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ

10/04/2020 at 3:01 PM

ବେତିଆ/ପାଟନା ୧୦।୦୪: ବିଶ୍ଵ ମହାମାରୀ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ଭାରତରେ ବ୍ୟାପିବାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯଥା ସମ୍ଭବ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ କିଛି ଲୋକ ଏହି ପ୍ରୟାସକୁ ବିଫଳ କରିବାକୁ ଜୁଟିଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମ ଚମ୍ପାରଣର ଜିଲ୍ଲାଧିକାରୀ କୁନ୍ଦନ କୁମାରଙ୍କ ଚିଠି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ବଡ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି ଯେ, ସୀମା ପାରରୁ କିଛି ଲୋକ ଭାରତ ଓ ବିଶେଷ କରି ବିହାରରେ ରଣନୀତି ଆଧାରରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ପ୍ରସାର କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି।

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବା ଚିଠି ଜରିଆରେ ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ଜରିଆରେ ଜିଲ୍ଲାଧିକାରୀ ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବଳର ୪୭ତମ ବାହିନୀ ବାଟାଲିୟନକୁ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସୀମାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଭାରତରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରାଯାଇଛି। ଚିଠି ଅନୁଯାୟୀ, ୪୦ ରୁ ୫୦ କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧକୁ ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭାରତରେ କରୋନା ପ୍ରକୋପକୁ ବଢାଇବା।

ଚିଠି ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତରେ ପଶି ସାରିଥିବା ସମସ୍ତ କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ମୁସଲିମ। ଏହି ଲୋକଙ୍କୁ ଜାଲିମ ମୁଖିଆ ନାମ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କରାଇଛି। ଜାମିଲ ମୁଖିଆ ଅସ୍ତ୍ର ଶସ୍ତ୍ରର ତସ୍କର ଅଟେ। ସେ ନେପାଳର ପାରସା ଜିଲ୍ଲା ସେରବା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜଗ୍ରନାଥପୁର ଗାଁରେ ରହେ।

ଜାଲିମ ମୁଖିଆର ଏକ ରଣନୀତି ଅନୁଯାୟୀ କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ନେପାଳ ସୀମା ରାସ୍ତାରେ ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କରାଯାଇଛି। ପତ୍ରରେ ଜିଲ୍ଲାଧିକାରୀ  ସୀମା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ସୀମାରେ ସୁରକ୍ଷା ଆହୁରି କଡାକଡି କରନ୍ତୁ। ଏହା ସହିତ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଗତିବିଧି ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖନ୍ତୁ।

ବେତିଆର  ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ପତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଗୃହ ସଚିବ ଅମିର ସୁବାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମସ୍ତ ଦିଗ ଉପରେ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି। ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ ଏହି  ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଆମିର ସୁବହାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କାହାକୁ ବି ପଶିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ନିଜର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଏବେ ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ, ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ପଶି ନାହାନ୍ତି ସେହି ଫିରାକରେ ଅଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ଦୁଇ ଦିନରେ ବିହାରରେ ଅଚାନକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଅଦ୍ୟାବଧି ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୦କୁ ବୃ୍ଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ୧୫ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ବେତିଆ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ପତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଶାସନିକ ମହଲରେ ଚହଳ ପଡି ଯାଇଛି।

   Related Posts