Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା

28/01/2021 at 8:32 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୦୧: କରୋନା ବିରୋଧରେ ଭାରତ ଲଗାତର ଭାବେ ଲଢେଇ ଜାରି ରଖିଛି । ଭାରତରେ ନିର୍ମିତ ୨ଟି ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ର ଜରୁରୀକାଳିନ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର । ଯାହାପରେ ଦେଶରେ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଜାରି ରହିଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଭାରତ କେବଳ ନିଜ ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ଯୋଗାଇଛି। କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଦେଶମାନଙ୍କୁ ଭାରତ ଏବେ କରୋନା ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ଯୋଗାଣ କରୁଛି ।

ଏହିପରିପେକ୍ଷୀରେ ଭାରତ ଆଜି ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ କରୋନା ଭାଇରସ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଯୋଗାଣ  କରିଛି । ସିର୍‌ମ ଇନଷ୍ଟୁଚ୍ୟୁଟ  ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା କୋଭିସିଲ୍ଡ଼ ଟିକା ଏହି ଦେଶକୁ ପଠାଯାଇଛି । ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କ ରାଜଧାନୀ କଲୋମ୍ବା ଓ ବାହାରିନ୍‌କୁ ପଠାଯାଇଛି । କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକାର ବଡ଼ ବଡ଼ ବାକ୍ସ ଏହି ୨ ଦେଶକୁ ପଠାଯାଇଛି । ଏଭଳି କଠିନ ପରିସ୍ତିତିରେ ଭାରତ ଲଗାତର ଭାବେ ଅନ୍ୟଦେଶମାନଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଆସୁଛି ।

ସେହିପରି ଏହାପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶ, ବ୍ରାଜିଲ , ନେପାଳ, ଭୂଟାନ ପରି ଅନେକ ଦେଶକୁ କରୋନା ଭାକସିନ୍‌ ଯୋଗାଇଛି । ଏହି ସବୁ ଦେଶକୁ ସେରମ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟୁଚ୍ୟୁଟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts