Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲା RBI: ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଆରଏସ୍ଏସ୍ ଗଡରେ ବିଜେପିକୁ ଜୋର ଝଟ୍‌କା , ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସର୍ବାଧିକ ଆସନ

8/01/2020 at 10:12 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୮।୦୧: ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି)ର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡକରୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ର ତଥା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ବଂୟ ସେବକ ସଂଘର ଗଡ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା  ନାଗପୁରରେ ପାର୍ଟିକୁ ଜୋରଦାର ଝଟକା ଲାଗିଛି । ନାଗପୁରର ଧୋପେବାଡାରେ ହୋଇଥିବା ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିକୁ ପରାଜୟର  ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଛି । ଏଠାରେ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତ୍ୟାଷୀ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ୩୧ଟି ସିଟ୍ ବିଜୟୀ ସହ କଂଗ୍ରେସ ଏଠାରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପାର୍ଟି ହୋଇ ଉଭା ହୋଇଛି ।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡକରୀଙ୍କ ନାଗପୁରରେ ଧପେବାଡା ଗାଁ । ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ନୀତିନ ଗଡକରୀଙ୍କ ଲାଗ ବିଜେପି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଛି ବୋଲି ମନେକରାଯାଏ । ଏହା ସହ ଏଠାରେ ଆରଏସଏସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ରହିଛି । ସଂଘ ଏଠାରେ ବେଶ ମଜବୁତ ।  କିନ୍ତୁ ଏହି ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତ୍ୟାଷୀ ମହେନ୍ଦ୍ର ଡୋଙ୍ଗରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ଡୋଙ୍ଗରେଙ୍କୁ ୯,୪୪୪ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ବିଜେପିର ମୋମକୁବରଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୫,୫୦୧ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ମିଳିଛି । ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦର ଧାପେବାଡା ସିଟ୍‌କୁ ବିଜେପି ୩ଥର  ନିଜ ଅକ୍ତିଆରରେ ରଖିଛି । ନାଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦରେ ମୋଟ ୫୮ଟି ସିଟ୍ ରହିଛି । ଏହି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା । ବୁଧବାର ଦିନ ମତଗଣନା ହୋଇଥିଲା । ନିର୍ବାଚନରେ ପରାଜୟ ବିଜେପି ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଝଟକା । ବିଜେପି ହାରିଥିବା ନାଗପୁରରେ ବିଜେପିକୁ ନିର୍ବାଚନରେ ସହଯୋଗ କରୁଥିବା ସଂଗଠନ ଆରଏସଏସର ମୁଖ୍ୟାଳୟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।  

   Related Posts