Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ: ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିଜୟୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୦୪୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୩୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ବଢୁଛି ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ : ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୫ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ, ତଥାପି ଆସିନି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶ୍ୱସ୍ତିର ସମୟ, ସତର୍କତାର ମନ୍ତ୍ର ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକତା
  • ||
  • +୩ ରେ ସାମିଲ ହେବ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କୋର୍ସ, ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ପୁଅ ଓ ଝିଅକୁ କୂଅରେ ଫିଙ୍ଗି ମାରିଦେଲେ, ବାପା ଓ ମା’ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ’ ଅବସରରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା ଆଉ ୨ଟି ଓଡିଆ ଭଜନ- ‘ବଡଦାଣ୍ଡ କାନ୍ଦେ କଇଁକଇଁ’ ଓ ‘ଏତେ ଅଭିମାନ କିଆଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ : କ୍ଲିନ୍ ସ୍ୱିପ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ଲଢିବ ଘରୋଇ ଦଳ
  • ||
  • ଗଜପତି : ଖୋଲିବ କି ACFO ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ : କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଡିଏଫଓଙ୍କୁ ଚାଲିଛି ଜେରା
  • ||

ଭାରତରେ Rafelକୁ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ୱାଗତ, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି ରଣଦୀପ ସୂରଜେୱାଲା

29/07/2020 at 5:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୭: ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧବିମାନର ପ୍ରଥମ ପଙକ୍ତି ବୁଧବାର ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ପ୍ରଥମ ଦଫାରେ ଆସିଥିବା ୫ଟି ବିମାନକୁ ସୁଖୋଇ-୩୦ ଯୁଦ୍ଧବିମାନ ପାଛୋଟିଆଣିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅମ୍ବାଲା ବାୟୁସେନା ଘାଟିରେ ନୂଆ ଯୁଦ୍ଧବିମାନମାନଙ୍କୁ ବିପୁଳ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଛି।  ବିରୋଧୀ ଦଳ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ରାଫେଲକୁ ଦେଶରେ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିବା ବେଳେ ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୂରଜେୱାଲା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ଏ ନେଇ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ସୂରଜେୱାଲା ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆସିଥିବା ଯୁଦ୍ଧବିମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିବା ବେଳେ ଏଗୁଡିକୁ ଫ୍ରାନ୍ସରୁ  ଭାରତକୁ ଉଡାଇ ଆଣିଥିବା ବାୟୁସେନାର ଦୁଃସାହାସୀ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ରାଫେଲ କିଣାରା ବିଳମ୍ୱ , ଏହାର ସଂଖ୍ୟା ଓ ମୂଲ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ୫୨୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିମାନକୁ  ୧୬ଶହ ୭୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କାହିଁକି କିଣାଗଲା ସେ ନେଇ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିବା ବେଳେ ୧୨୬ ବିମାନ ସ୍ଥାନରେ ମାତ୍ର ୩୬ଟି କାହିଁକି ଅଣାଗଲା ବୋଲି ପଚାରିଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଏହି ବିମାନକୁ ଭାରତ ଆଣିବାରେ କାହିଁ ୫ ବର୍ଷ ବିଳମ୍ବିତ କରାଗଲା ବୋଲି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶଭକ୍ତ ଭାରତୀୟର ପ୍ରଶ୍ନ କରିବାର ଅଧିକାର ଅଛି ବୋଲି ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧବିମାନ ଭାରତକୁ ଅଣାଯିବା ବାୟୁସେନା ଲାଗି ଏକ ଐତିହାସିକ କ୍ଷଣ। ଫ୍ରାନ୍ସରୁ କିଣାଯାଇଥିବା ୫ଟି ବିମାନ ବୁଧବାର ଅମ୍ବାଲା ବାୟୁସେନା ଘାଟିରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଏଠାରେ ବିମାନ ଓ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଛି। ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତିରକ୍ଷମନ୍ତ୍ରା ରାଜନାଥସିଂହ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ଆମର ସୈନ୍ୟ ଇତିହାସରେ ଏକ ନୂତନ ଯୁଗର ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବୋଲି ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ବିମାନ ବାୟୁସେନାଘାଟିରେ ଅବତରଣ କରିବା ମାତ୍ରେ ୱାଟର ସାଲ୍ୟୁଟ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା।   

   Related Posts