Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଜିବ ଓ ରଶିଦଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ସ୍କଟଲାଣ୍ଡକୁ ୧୩୦ ରନରେ ହରାଇଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ଜୀବନର ମୂଲ୍ୟ କ’ଣ ମାତ୍ର ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ? ଦୋଷୀକୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳୁ ନଚେତ୍ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜୋରଦାର ହେବ : ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ

21/09/2021 at 12:57 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୧।୯: ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲା କଂଗ୍ରେସ । ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ୨୦୧୫ରୁ ଡ୍ରେନ୍ ପାଣିରେ ଭାସି ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେଲାଣି । ସରକାରଙ୍କର ଏଥିପ୍ରତି ନିଘା ନାହିଁ । ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗରେ ସଚିବ ଭାବେ ଜି.ମାଥିଭାତନନ ୬ ବର୍ଷ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । କାହିଁକି ଏତେ ବର୍ଷ ହେଲା ଅଛନ୍ତି ବିଧାନସଭାରେ ଉଠିଥିବା ପ୍ରଶ୍ନରେ ଉତ୍ତର ଆସୁଛି ଯେ, ସେ ଜନ ହିତକର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି । ଯଦି ଜନ ହିତକର କାମ କରୁଛନ୍ତି ତାହାଲେ ଡ୍ରେନରେ ଭାସି ଯାଇ ରାଜଧାନୀରେ ମରୁଛନ୍ତି କାହିଁକି ?  ଜି. ମାଥିଭାତନନ ଏଥିପାଇଁ ଦାୟୀ । ଖାଲି ସେ ନୁହେଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା, ବିଧାୟକ ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନା, ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଦାୟୀ ।

୧୦ ବର୍ଷ ଧରି ମେୟର ପଦରେ ରହିଲେ ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନା । ହେଲେ କାମ କ’ଣ ହେଲା ? ଜ୍ୟୋତି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଏଭଳି ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲେ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ୟାଶୀର ନୱାଜ ।

ଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ଜୀବନର ମୂଲ୍ୟ କ’ଣ ମାତ୍ର ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ବିଏମସିର ୩ଶହ କି.ମି. ଡ୍ରେନ୍ ମୁକୁଳା ପଡିଛି। ପ୍ରାକୃତିକ ନାଳ ନିକଟରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ନିୟୋଜିତ ହେବା ଦରକାର। ୩ ଦିନ ଭିତରେ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳୁ । ବିଏମସି କମିଶନର ସଞ୍ଜୟ ସିଂ ଓ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନାଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରନ୍ତୁ । ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ସଚିବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବହିଷ୍କାର କରନ୍ତୁ ସରକାର।  ନଚେତ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜୋରଦାର ହେବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ।

   Related Posts