Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ଭୁଲ୍ ହେଉ କି ଠିକ୍, କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ବୁଲିବା ପଛର ରହସ୍ୟ କଣ ?

7/03/2019 at 5:41 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୭|୩: ପିସିସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାକୁ ନେଇ ଦ୍ବନ୍ଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଗଣମାଧ୍ୟରେ ଆସିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଫେକ ବୋଲି ଖଣ୍ଡନ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ତେବେ ପିଇସି କମିଟି ବୈଠକ ପରେ ଏହି ତାଲିକା କିପରି ଗଣମାଧ୍ୟକୁ ଆସିଲା ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । ସେପଟେ କିଛି ଦିନ ତଳେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାକୁ ନେଇ ଏକ ଅଡିଓ ଗଣମାଧ୍ୟରେ ବୁଳୁଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ବି ଚର୍ଚ୍ଚା ଥମିନି । ତେବେ ଘୋଷଣା ହେବା ପୂର୍ବରୁ କିପରି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପଦାକୁ ଆସୁଛି । ଏହା ପଛରେ କେଇଁ ମାନଙ୍କ ହାତ କି କାହାର ଫାଇଦା ରହିଛି , ନା ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଏମିତି କରି ନିଜ ନିଜର ଷ୍ଟଣ୍ଡ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ।

ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆସିଥିବା କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକୃତରେ ମିଛ ନା ସତ ? ଯଦି ମିଛ ତେବେ  କିଏ ମାର୍କେଟକୁ ଛାଡିଲା ଏ ତାଲିକା ?  କ’ଣ ଏହା ପଛର ଉଦେଶ୍ୟ  ? ତାଲିକା ଛାଡିବା ପଛରେ କାହାର ହାତ ଅଛି ? ବୁଧବାର ଗଣମାଧ୍ୟକୁ ଆସିଥିବା ତାଲିକାରେ ସତ୍ୟନା ନାହିଁ ବୋଲି ଦଳ ସଫେଇ ଦେବା  ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଲାଗି ରହିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ ପାଇଁ କାଲି ବସିଥିଲା ପିଇସି ବୈଠକ । ବୈଠକ ପରେ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟକୁ ଆସିଲା ୨୧ ଲୋକସଭା ଓ ୧୪୭ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଲାଗି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ । କୁହାଗଲା ସିଇସି ମୋହର ପରେ ନାଁ ଘୋଷଣା ହେବ । ହେଲେ ଗୁରୁବାର ତାଲିକାକୁ ଫେକ୍ କହିଛି ଦଳ । ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆସିଥିବା ତାଲିକାରେ ସତ୍ୟତା ନଥିବା କୁହାଯାଇଛି ।

କେବଳ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାକୁ ନେଇ ଯେ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ ତାହା ନୁହେଁ । ବିଜେଡିର ବି କାହାକୁ ଟିକେଟ୍ ମିଳିବ କାହାର କଟିବ ତାହାର ଏକ ଅଡିଓ ଗଣ ମାଧ୍ୟରେ ବୁଲୁଛି । ଏହାକୁ ବି ଠିକ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି ବିଜେଡି ସଫେଇ ଦେଇଛି । ତେବେ ଏମିତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଭାଇରାଲ ପଛର ଉଦେଶ୍ୟ  କ’ଣ ?   ଏମିତି କରିବା ଦ୍ବାରା କାହାର କି ଲାଭ ହେଉଛି ?  ଚୂଡାନ୍ତ ତାଲିକା ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହା  ଦଳ ମାନଙ୍କର ଏକ ପ୍ରକାର ଷ୍ଟଣ୍ଟ ନୁହେଁତ ?  ତେବେ ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିର ଯୁକ୍ତି – ଠିକ ସମୟରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ ।

ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖଉଛି  ସବୁ ଦଳର ଆଶାୟୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସେତିକି ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି । ଏତିକି ବେଳକୁ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଉଭୟ ଆଶାୟୀ ଓ  ପାର୍ଟିର ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ।

   Related Posts