Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ବର୍ଷିଲା କଂଗ୍ରେସ: ନୋଟ୍‌ବନ୍ଦୀ ପରି ବିନା ଯୋଜନାରେ ଲାଗୁ କଲ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ରୋଜଗାର ହରାଇଲେ କୋଟି କୋଟି ଲୋକ

25/04/2020 at 3:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫।୦୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଜାରି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌କୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ନିଶାଣ କରିଛି। କଂଗ୍ରେସ୍ କହିଛି ଯେ, ବିନା ବୁଝାମଣା ଏବଂ ବିନା ଯୋଜନାରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପରି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଗଲା। ତରବରିଆ ଭାବେ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା କେବଳ ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଭାବିତ ହୁଏ ନାହିଁ ବରଂ ସବୁ କ୍ଷେତ୍ର ଏଥିରେ ଗୁରୁତର ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଅନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରି କହିଛି ଯେ, ନୋଟ୍‌ବନ୍ଦୀ ପରି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ଭାରତ ବହୁତ କ୍ଷତି ଘଟିଛି। ୧୪ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ନିଜର ରୋଜଗାର ହରାଇଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଚାକିରି ଚାଲିଯିବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରହିଛି। କଣ ବିଜେପି ସରକାର ପାଖରେ ସେମାନଙ୍କ ସହାୟତା ଲାଗି କିଛି ଯୋଜନା ରହିଛି କି ?

ଏହା ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କପିଲ୍ ସିବଲ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି। କପିଲ୍ ସିବଲ କହିଛନ୍ତି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ମୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ଏକ ନୂତନ ଭାରତ ଗଢିବାରେ ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ରହିବ। ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ, ପୁରୁଣା କଥା ଛାଡି କୋଭିଡ୍-୧୯ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥିତିକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ବିରୋଧୀ, ଶାସକ ସମସ୍ତେ ମିଶି ଦେଶକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା କାମ କରନ୍ତୁ।

ସେ କହିଛନ୍ତି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରବନ୍ଧନ ଆଇନ ଆଧାରରେ ଏକ ଜାତୀୟ ଯୋଜାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉ। ସମୟ ଆସି ଯାଇଛି ସରକାରଙ୍କୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଉପରେ ବିଚାର କରିବା ଉଚିତ୍। ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଓ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ଲକ୍‌ଆଉଟ୍‌ରେ ରଖି ପାରିବେ ନାହିଁ।

   Related Posts