Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||

କୋରାପୁଟରେ ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି: ମଣ୍ଡି ଅଚଳାବସ୍ଥାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ରାସ୍ତା ରୋକ

13/12/2018 at 6:36 PM

କୋରାପୁଟ୧୩|୧୨: କୋରାପୁଟରେ  ମଣ୍ଡିଖୋଲିବାର ମାସେରୁ ଅଧିକ ସମୟ ହେଲାଣି ।ତଥାପିଧାନର ଏଫ୍.ଏ.କ୍ୟୁମାନକୁ ନେଇ ଲାଗି ରହିଛିଅଚଳାବସ୍ଥା । ଏଫ୍.ଏ.କ୍ୟୁ ମାନନଥିବା କହି ମିଲର ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁଧାନ କିଣୁନାହାଁନ୍ତି । ଅଭାବୀ ବିକ୍ରିର  ଶିକାରହେଉଛି ଚାଷୀ । ପ୍ରଶାସନ  ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାରେ ଫେଲମାରିଛି । ପ୍ରତିବାଦରେ ଜୟପୁରରେ୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥକୁ ଅବରୋଧ କରି ଧାରଣାଦେଇଛି କଂଗ୍ରେସ । ଆଗକୁଏହି ପ୍ରସଂଗରେ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରରେ ଜୋରଦାର ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ବି ଦେଇଛି ଦଳ । 

ମଣ୍ଡିଅଚଳାବସ୍ଥାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ରାସ୍ତାରୋକ । ଜୟପୁରଦେଇ ଯାଇ ଥିବା ୨୬ ନମ୍ବର  ଜାତୀୟରାଜପଥକୁ ଅବରୋଧ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ ।    ଉଭୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କବିରୋଧରେ ଚାଲିଛି ନାରାବାଜି । ଧାରଣାରେବସିଛନ୍ତି ଜୟପୁର ବିଧାୟକ ତାରାପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତିଙ୍କ ସମେତ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକନିମାଇଁ ସରକାର ଓ ଜିଲ୍ଲାକାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଭାପତି ରୁପକ ତୁରୁକ ।ରାସ୍ତା ରୋକ ଯୋଗୁଁ ଉଭୟପାର୍ଶ୍ବରେ ଅଟକିଛି ଶହ ଶହ ଗାଡି। ଏଫ୍.ଏ.କ୍ୟୁମାନକୁ ଆଳ କରି ମିଲରଧାନ କିଣୁନାହାଁନ୍ତି ।ଫଳରେସାଧାରଣ ଚାଷୀଙ୍କ ଧାନ ଶୀତ କାକରରେମଣ୍ଡିରେ ପଡି ରହିଛି ।ଶାଗ ମାଛ ଦରରେ ଧାନ ବିକୁବାକୁବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଚାଷୀ । ସେପଟେ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଦିଗରେ  ଫେଲମାରିଛି ପ୍ରଶାସନ । ମଣ୍ଡିଅଚଳାବସ୍ଥା ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ ନହେଲେ କଂଗ୍ରେସ ପୁରା ଜିଲ୍ଲାରେ ଆନ୍ଦୋଳନକରିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି। 

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ ଯୋଗୁ  ସାଧାରଣ ଲୋକ ନାହିଁଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ । କେବଳ ଜୟପୁର ନୁହେଁ ବୋରିଗୁମ୍ମାର ୧୫ଟି ପଂଚାୟତରେ ବି ଚାଷୀ ମାନେ ଆଜି ବନ୍ଦ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ।  ପ୍ରଶାସନ ବିଭିନ୍ନ ମଣ୍ଡିରେ ଉଭୟ ଚାଷୀ ଓ ମିଲରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛି । ହେଲେ କିଛି ସୁଫଳ ମିଳିନି । ପ୍ରଶାସନ ଚାଷୀଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥ କମ୍ ମିଲରଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥ ବେଶୀ ଦେଖୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

   Related Posts