Tuesday, October 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଶ୍ବିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ବିଧାନସଭାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସର ତୀରମାଡ, ଅଶ୍ବିନୀ କହିଲେ ନିର୍ବାଚନ ସରୁ ସବୁ କହିବି

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୬|୬: ବିଧାନସଭାରେ ଅଶ୍ବିନୀ ଝଡ଼ । ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଶ୍ବିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ବିଜେଡିର ସମର୍ଥନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ଗୃହରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତର ଦାବି କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ଖଣି ଦୁର୍ନୀତିରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଚାପିବାକୁ ଖଣି ମାଲିକ ଏବଂ ସରକାର ଏକାଠି ହୋଇ ଅଶ୍ବିନୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ପଠାଇବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଦଳ । ହେଲେ ଏହାକୁ ଗୃହ ବାହାର ପ୍ରସଙ୍ଗ କହି ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ।  ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସର ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ଅଶ୍ବିନୀ ବୈଷ୍ଣବ । କହିଛନ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଥ୍ୟା ଓ ଭିତ୍ତିହୀନ । ସତ୍‌ସାହସ ନଥିଲେ ତଦନ୍ତ କଥା କହିନଥାନ୍ତି ।

ବିଧାନସଭାରେ -ଅଶ୍ବିନୀ ଝଡ଼ । ମଉକା ଦେଖି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆଳରେ ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଶ୍ବିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଆଜି ଗୃହରେ ଉଠାଇଥିଲା କଂଗ୍ରେସ । ବିଭିନ୍ନ ଖଣି ମାଫିଆଙ୍କ ସହ ଅଶ୍ବିନୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି । ଏନେଇ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ଏମିତିକି ଇଚ୍ଛାଧୀନ କୋଟାରେ ମଧ୍ୟ ଅଶ୍ବିନୀଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ରହିଛି । ଯାହାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ୍‌ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଜଣେ ବାହାର ରାଜ୍ୟର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାହିଁକି ରାଜ୍ୟସଭା ପଠାଇବାକୁ ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଗୃହରେ ତା’ର ଉତ୍ତର ଦାବି କରିଥିଲେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର । ସେହିଭଳି ପ୍ରଭାକରନ୍‌, ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ୍‌ ଶାହାଙ୍କ ପୁଅ, ହରିୟାଣା ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭାଇ ଏବଂ ଜିନ୍ଦଲ ମାଲିକ ଖଣି ଦୁର୍ନୀତି କଥା ଉଠାଇ ପ୍ରସଙ୍ଗ ତେଜିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜା । ଆଉ ଖଣି ଦୁର୍ନୀତି ଚାପିବାକୁ ଅଶ୍ବିନୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ପଠାଯାଉଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସର ଏଭଳି ଆରୋପ ଅଭିଯୋଗକୁ ଗୃହ ବାହାରର ପ୍ରସଙ୍ଗ କହି ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରଛନ୍ତି ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ନେତା

ଏପଟେ ଗୃହରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଶ୍ବିନୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଅଭିଯୋଗ ଯୋଡ଼ି ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ଉପରେ ହମଲା କରିବା ମୁଡ୍‌ରେ ଥିବା ବେଳେ ସେପଟେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ଅଶ୍ବିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ।  କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଥ୍ୟା ଓ ଭିତ୍ତିହୀନ । ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରମାଣ ଦିଅନ୍ତୁ । ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷହେବା ପରେ ସବୁ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅଶ୍ବିନୀ ।

ବିଜେପିର ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଶ୍ବିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ବିଜେଡି ସମର୍ଥନ କରିବା ଦେଖି କଂଗ୍ରେସ ଆଉ ଥୟ ଧରିବା ମୁଡ୍‌ରେ ନାହିଁ । ଏମିତିକି ବିଧାନସଭା ଗୃହରେ ମଧ୍ୟ ଅଶ୍ବିନୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି ।

119 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର