Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ କରିଥିଲା ହତ୍ୟା, ପାରାଦୀପରୁ ହେଲା ଗିରଫ
  • ||
  • ଜାଗର ପ୍ରସ୍ତୁତି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ପୀଠରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ରୁ ୨ଦିନ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||

ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ପଛରେ କିଏ? ବିଜେପିର ହାତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ,କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହେଲେ ଆଇନ ହାତକୁ ନେବାକୁ ଧମକ

18/01/2021 at 6:53 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୮/୦୧ : ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ  ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ସରଗରମ। ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି। ଆକ୍ରମଣ ପଛରେ ବିଜେପି ହାତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବର ସମେତ କେନ୍ଦୁଝର ଓ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛି। ହେଲେ ଗତକାଲି ନିରଂଜନ ନିଜେ ଏହି ଘଟଣାରେ କୌଣସି ରାଜନୀତି ନଥିବା କହିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ୟୁଟର୍ଣ୍ଣ ମାରିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।

ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ପଛରେ କିଏ। ଏହା  ଏକ ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଣୋଦିତ ନା ଏହା ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସ୍ଥାନରେ ଉପୁଜିଥିବା ଘଟଣା?  ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଆଜି କେନ୍ଦୁଝରରେ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ଓ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିବାଦ ହୋଇଛି। କେବଳ କେନ୍ଦୁଝର ନୁହେଁ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ  ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଡିସିପିଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି। ଆସାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାନଗଲେ ଆଇନକୁ କଂଗ୍ରେସ ହାତକୁ ନେବ ବୋଲି ଧମକ ଦେଇଛି । ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ବିଜେପିର ହାତ ରହିଛି ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ସିଧାସଳଖ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ଗତକାଲି ସଂଧ୍ୟାରେ କେନ୍ଦୁଝରରେ ନିରଂଜନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ କିଛି ଯୁବକ। ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗରେ କେନ୍ଦୁଝର ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ସଂଜୟ ମହାନ୍ତି ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରିଫ କରିଛି । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ଲାଗି ତନାଘନା ଚଳାଇଛି। ତେବେ ଗତକାଲି ସଂଧ୍ୟାରେ ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ନିରଜଂନ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହି ଘଟଣାରେ କିଛି ରାଜନୀତି ନାହିଁ। ହେଲେ ରାତି ପାହିବା ପରେ ନିଂରଂଜନ ୟୁଟର୍ଣ୍ଣ ମାରିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଛି। ଖୋଦ ନିରଞ୍ଜନ ଟ୍ବିଟ କରି ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଆଡକୁ ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି।

ଘଟଣାରେ ବିଜେପିର ହାତ ଥିବା ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ସିଧା ଆକ୍ଷେପ କରିବା ପରେ ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛି ବିଜେପି। ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତି ସମୀର ମହାନ୍ତି ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ହିଂସାକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବିଜେଡି ବି ବିଜେପି ଆଡକୁ ଆଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇଛି। ବିଜେଡି ସଂଗଠନ ସଂପାଦକ ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସ ଟ୍ବିଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆକ୍ରମଣରେ ବିଜେପି ଜିଲ୍ଲା ସଂପାଦକଙ୍କ ହାତ ରହିଛି । ଗଣତନ୍ତ୍ରରେ ହିଂସାର ସ୍ଥାନ ନାହିଁ ବୋଲି ବିଜେଡି ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମଧ୍ୟ କହିଛି ।

ଗତ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ କେନ୍ଦୁଝରରେ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ଉପରେ କିଛି ଲୋକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ସେତେବେଳେ ବିଜେଡି ଆଡକୁ ଆକ୍ଷେପ କରିଥିଲେ ନିରଞ୍ଜନ। ତେବେ ଗତକାଲି ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ହୋମ ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟରେ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ଆକ୍ରମଣ ରାଜନୀତିର ନୂଆ ଟ୍ବିଷ୍ଟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

   Related Posts