Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ନୋଟବନ୍ଦୀର ଦୁଇବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି: ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଆଜି କଂଗ୍ରେସର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ, ମୋଦିଙ୍କୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ସମାଲୋଚନା

9/11/2018 at 12:53 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୯/୧୧ : ନୋଟ ବନ୍ଦୀକୁ ଗତକାଲି ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂରିଯାଇଛି | ୨୦୧୬ ମସିହା ନଭେମ୍ବର ୮ ତାରିଖ ରାତି ୮ଟାରେ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି  ୧୦୦୦ ଟଙ୍କିଆ  ୫୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟର ପ୍ରଚଳନ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ | ଏହାକୁ ବିରୋଧକରି ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ସାରା ଦେଶରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି | ବିରୋଧୀ ଦଳ ନଟବନ୍ଦୀକୁ ସେତେବେଳେ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବିରୋଧୀ ଆଜି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି |

ଗତକାଲି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନୋଟବନ୍ଦୀକୁ ଦୁର୍ନୀତିର ନାଁ ଦେଇଥିଲେ | ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ଗତକାଲି ଟ୍ୱିଟ କରିଥିଲେ ଯେ, ନୋଟବନ୍ଦୀ ଏକ ସୁଚିନ୍ତିତ ଷଡଯନ୍ତ୍ର | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁଟବୁଟ ପିନ୍ଧା ବନ୍ଧୁମାନେ ନିଜର କଳାଧନକୁ ଧଳା କରିବାର ଏହା ଏକ ଜଘଣ୍ୟ ସ୍କିମ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ |

ରାହୁଲ କହିଥିଲେ ଯେ, ନୋଟବନ୍ଦୀ ଯୋଗୁଁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଚାକିରୀ ହରାଇଥିଲେ  | ଦେଶର ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଦୋହଲି ଯାଇଥିଲା | ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦେଶର ବହୁ କ୍ଷତି କରିଛି ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଏବେ ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି |

ନୋଟବନ୍ଦୀକୁ ୟା ଭିତରେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂରିଯାଇଛି | ଗତକାଲି ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ନୋଟବନ୍ଦୀ କରିବ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ କେତେ ଲୋକ ନିଜ ଆୟ ଠୁ ଅଧିକ ସମ୍ପତ୍ତି ଲୁଚେଇ ରଖିଛନ୍ତି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା | ସୁଧରେ ଲଗାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇପାରିଥିଲା | ୧୭.୪୨ ଲକ୍ଷ  ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଜମା ଖାତାର  ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା |

ନୋଟବନ୍ଦୀକୁ ବିରୋଧ କରି ଶିବସେନା ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି | ଶିବସେନା କଡା ଭାଷାରେ କହିଛି ନୋଟବନ୍ଦୀ ସମ୍ପୂର୍ଣ ରୂପେ ବିଫଳ ହୋଇଛି କାରଣ ନୋଟବନ୍ଦୀ ଯୋଗୁଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ହୋଇପାରିନଥିଲା | ଶିବସେନା ପ୍ରବକ୍ତା ମନୀଷା କାୟନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନୋଟବନ୍ଦୀ ସମୟରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଯେ, ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପରିସମାପ୍ତି ଘଟିବ ଏବଂ ନକଲି ନୋଟ କାରବାର ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ | କିନ୍ତୁ ଏସବୁ କିଛି ବି ହେଲାନାହିଁ | ଆତଙ୍କବାଦୀ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ନକଲି ନୋଟ ସମସ୍ୟା ଦେଶରେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି |

   Related Posts