Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ଟାଉନ ହଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ; କହିଲେ ମୋଦି ଲୁଟିଛନ୍ତି ୩୦ହଜାର କୋଟି

25/01/2019 at 12:39 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୫|୧: ଓଡିଶାରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ହୋଟେଲ୍ ମେ ଫେୟାରରେ ଟାଉନ୍ ହଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତି, ଛାତ୍ର, ଯୁବ ବର୍ଗ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କଣ କରିବ ବୋଲି ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିଛି । ୧୯୯୦-୨୦୧୪ ମଧ୍ୟରେ ଯେବେବି କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଛି ଦେଶର ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ଶ୍ରେଣୀ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିଛି । ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ଉଦାରୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନ୍ୟତମ । ଉଦାରୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଫଳରେ ଦେଶ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ଶ୍ରେଣୀ ଲୋକମାନେ ଉପକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି  । କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କିଭଳି ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ସୁଲଭ ହୋଇପାରିବ ତା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବ ।

ଏହି ଅବସରରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି ରାହୁଲ । ମୋଦି ଦେଶର ୩୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଲୁଟିଛନ୍ତି । ଆରଏସଏସ ବିଜେପିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛି । ଅନୀଲ ଅମ୍ବାନୀ ଭଳି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏ ସରକାର କାମ କରୁଛି ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି । ୯ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ଲୁଟି କରିଛନ୍ତି ଏହି ସରକାର ସମୟରେ । ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡିର ମଡେଲ ସମାନ । ବ୍ୟୁରୋକ୍ରାଟଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଏସବୁ ଦଳ ପରିଚାଳିତ । ଚାଷୀ ଦେଶର ମେରୁଦଣ୍ଡ । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏ ସରକାର କିଛି କରିନାହାନ୍ତି ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts