Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ରାଜସ୍ଥାନରେ ପୁଣି ସଙ୍କଟରେ ଗେହଲଟ୍ ସରକାର : କଂଗ୍ରେସର ଅଭିଯୋଗ- ‘ବିଧାୟକଙ୍କୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ବିଜେପି’

7/12/2020 at 10:46 AM

ଜୟପୁର,୦୭/୧୨:  ରାଜସ୍ଥାନରେ ପୁଣି ଥରେ ରାଜନୈତିକ ଗତିବିଧି ଜୋର୍ ଧରିବାରେ ଲାଗିଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍ ଓ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଳ କଷାକଷି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ପୁଣି ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଏହାମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗେହଲଟ୍ ସୋମବାର ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଗେହଲଟ୍ ବୈଠକରେ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଚାଲିଥିବା ଷଡଯନ୍ତ୍ରକୁ  ଅନ୍ୟ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ରଖିବେ । ଏହା ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ମଧ୍ୟ କରିବେ । ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିନ ପାଇଲଟ୍ ଜୟପୁରରେ ଆସି ପହଁଚିଯାଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସିଂ ଡୋଟାସରା ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବାତିଲ କରିଛନ୍ତି ।

ଗୋବିନ୍ଦ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଏନେଇ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି । ୩ଜଣ ସ୍ୱାଧିନ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ ୨ ବିଏସପିରୁ କଂଗ୍ରେସ ଆସିଥିବା ବିଧାୟକ ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କୁ ବିଜେପି ସେମାନଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ବିଜେପି ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିବା ସହ ମିଛ ବୋଲି କହିଛି । ଯଦି କୌଣସି ବିଧାୟକ ଏହି କଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କୁହଛନ୍ତି ତାହାର କାରଣ ହେଉଛି ମନ୍ତ୍ରୀପଦ । କାରଣ ଅନେକ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ମିଳିବା ନେଇ ଲୋଭ ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ଯାହା ଏବେସୁଦ୍ଧା ପୂରଣ ହୋଇନାହିଁ । ସେହିପରି ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ ଏ ଘଟଣାରେ ନୀରବତା ଅବଲମ୍ବନ କରିଛି ।

   Related Posts