Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୯୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ଡିସଚାର୍ଜ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୫୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୯ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଥମିବ କି ବିବାଦ ! ୯ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଲା ୧୨ତମ ବୈଠକ, ଗୋଗରା-ହଟ୍ ସ୍ପ୍ରିଙ୍ଗରୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଉପରେ ଜୋର
  • ||
  • ଜେଲ୍‌ ଗଲେ କୋଟିପତି ପିଏସ୍‌ ବିରଞ୍ଚି ସାହୁ
  • ||
  • ସେମି ଫାଇନାଲରେ ହାରିଲେ ସିନ୍ଧୁ, ଧୂଳିସାତ ହେଲା ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଆଶା, ଏବେ କାଂସ୍ୟ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ସରକାରୀ-ବେସରକାରୀ ସ୍ବିମିଂ ପୁଲ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ମୀନା ବଜାର ଖୋଲାଯାଇପାରିବ
  • ||
  • ଭୋଜିଭାତ ଉପରେ ପୂର୍ବବତ କଟକଣା ରହିବ
  • ||
  • ବିବାହରେ ୨୫, ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟାରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଆଦିତି ସିଂହଙ୍କ ବଡ ବୟାନ, କହିଲେ- ମୋର ରାଜନୈତିକ ଗୁରୁ ହେଉଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ

10/08/2020 at 4:16 PM

ରାୟବରେଲୀ ୧୦।୦୮: କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଆଦିତି ସିଂହ ପୁଣି ଥରେ ପାର୍ଟିଠୁ ଭିନ୍ନ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଆଦିତି ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ରାଜନୀତିରେ ମୋର ରାଜନୈତିକ ଗୁରୁ ହେଉଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ। ଯାହାଙ୍କ କାରଣରୁ ମୁଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲଢେଇ ଲଢୁଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ରାୟବରେଲୀର ସିଭିଲ୍ ଲାଇନ୍‌ ଛକ ସ୍ଥିତ କମଲା ନେହେରୁ ଟ୍ରଷ୍ଟର ଜମି ଉପରେ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଦୋକାନ ରହି ଆସିଛି ଏହାକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ନ୍ୟାୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ୍‌ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କୋର୍ଟର ଆଦେଶକ୍ରମେ ସେଠାରୁ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବାକୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ଵାରା ନୋଟିସ୍‌ ଦିଆଯିବା ପରେ ଆଜି ସେହି ଦୋକାନୀଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ଖୋଲାଖୋଲି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ସଦର ବିଧାୟିକା ଆଦିତି ସିଂହ।

ଏହି ସମୟରେ ଆଦିତି ସିଂହଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଜିନ୍ଦାବାଦ ନାରା ଦେଇଥିଲେ। ସମର୍ଥକଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ସହିତ ଆଦିତି ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ମୋର ରାଜନୈତିକ ଗୁରୁ। ଏହି ମାମଲାକୁ ମୁଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ରଖିବି।

ଆଦିତି କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଭରସା ଦେଇଛନ୍ତି। ଯୋଗୀ ଜୀଙ୍କ ସରକାରରେ କାହାରି ଉପରେ କୌଣସି ଅତ୍ୟାଚାର ହେବ ନାହିଁ। ପ୍ରଶାସନ ଏହି ମାମଲାରେ ଗରିବଙ୍କ କଥା ଶୁଣିନାହାନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଶୁଣାଣିର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଦେଇ ନାହାନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ମୋ ପିତା ସର୍ବଦା ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ଲଢେଇ କରି ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଏବେ ତାଙ୍କ ମାର୍ଗରେ ଚାଲୁଛନ୍ତି। ସେ କମଲା ନେହେରୁ ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେବେ ଏହି ଜମି ଦଶନ୍ଧି ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଦୋକାନୀଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଛି ତେବେ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରେ ଜମି କେମିତି ଚାଲିଯିବ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ଦିନରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ବିରୋଧୀ ଗତିବିଧି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ  ଆଦିତି ସିଂହଙ୍କୁ ମହିଳା ଶାଖାର ମହାସଚିବ ପଦରୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଆଦିତି ସିଂହ ନିଜର ଟ୍ଵିଟ୍‌ର ପେଜରୁ ଭାରତୀୟ  ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସ(ଆଇଏନସି) ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଆଦିତି କଂଗ୍ରେସର ସମସ୍ତ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ଗ୍ରୁପରୁ ନିଜକୁ  ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ।

   Related Posts