Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫେବୃଆରୀ ୨ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ସିବିଏସଇ ଦଶମ ଓ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ
  • ||
  • ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କଲେ ସାଂସଦ ମଞ୍ଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳ, ପିଚୁ ଉଠିଯାଉଥିବା ନେଇ ହୋଇଥିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ଆଲମିରାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||

ଚୀନ ଗୋଟିଏ ନୁହେଁ ୩ ଜାଗା ଛଡାଇ ନେଇଛି, ସତ କୁହନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଅଛୁ: ରାହୁଲ

26/06/2020 at 5:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୦୬: କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପୁଣି ଥରେ ଚୀନ ବିବାଦ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ନିଶାଣ କରିଛନ୍ତି। ଲଦାଖର ଗଲଓ୍ଵାନ ଉପତ୍ୟକାରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ୨୦ ଯବାନ ସହିଦ  ହେବା ପରଠୁ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଚରମରେ ରହିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାହୁଲ ଏକ ଭିଡିଓ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବିନା ଭୟରେ, ବିନା ବିଚଳିତରେ ସତ କୁହନ୍ତୁ ଯେ, ଚୀନ ଆମ ଜମି ନେଇଛି ଓ ଆମେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ସମଗ୍ର ଦେଶ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଛିଡା ହୋଇଛି।

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି, ପୂରା ଦେଶ ଏକ ହୋଇ ସେନା ଓ ସରକାର ସହିତ ରହିଛି। ମାତ୍ର ଏକ ଜରୁରୀ ପ୍ରଶ୍ନ ଏହା ଯେ, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ଆମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, କେହି ହେଲେ ଏଲଏସିରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରି ନାହାନ୍ତି ଏବଂ ଆମ ଜମି କବ୍‌ଜା କରି ନାହାନ୍ତି।

ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି, ସାଟେଲାଇଟ୍ ଫଟୋରୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ, ଲଦାଖ ଲୋକଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ସେନାର ପୂର୍ବତନ ଜେନେରାଲ କହୁଛନ୍ତି ଯେ,ଚୀନ ଆମର ଗୋଟିଏ ଜମି ନୁହେଁ ବରଂ ତିନୋଟି ଜମ ଛଡାଇ ନେଇଛି। ତେଣୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆପଣଙ୍କୁ ସତ କହିବାକୁ ପଡିବ। ବିଚଳିତ ହେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ କହିବେ ଯେ, ଜମି ଯାଇ ନାହିଁ ତେବେ ବାସ୍ତବରେ ଜମି ନେଇଥିବା ଚୀନକୁ ଏହାର ଫାଇଦା ମିଳିବ। ଆମେ ମିଶି କି ମୁକାବିଲା କରିବାର ଅଛି ଏବଂ ଉଠାଇ ଫିଙ୍ଗିବାର ଅଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି, ଆମ ସହିଦ୍ ଯବାନଙ୍କୁ ବିନା ଅସ୍ତ୍ର ଶସ୍ତ୍ରରେ ବର୍ଡରକୁ କିଏ ପଠାଇଲା ଏବଂ କାହିଁକି ପଠାଇଲା ?

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଚୀନ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମୋଦୀ ସରକାର ଉପରେ କ୍ରମାଗତ  ହମଲା କରି ଚାଲିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ ଥିଲେ ଯେ, ଯବାନଙ୍କୁ ନିରସ୍ତ୍ର କରି କଣ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ଯାହା ଉପରେ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ର ଏସ ଜୟଶଙ୍କର ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ।

ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ଚୀନ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରି ନାହିଁ କି ଭାରତୀୟ ଜମି କବ୍‌ଜା କରି ନାହିଁ। ଏହାକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ। ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ସଫେଇ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା।

   Related Posts