Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚମକିଲେ ଆୟର-ତ୍ରିପାଠୀ, ଏମଆଇକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ମାତ୍‌ ଦେଲା କେକେଆର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜଳଦ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ ହେଲେ ମୁଖ୍ୟ ସୂଚନା କମିଶନର, ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଅନୁମୋଦନ କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ମୋରଡା : ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଗାଁ ବୁଲିଲେ ବିଧାୟକ ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସ, ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ପ୍ରଦାନ କଲେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ନକଲି ମାଓବାଦୀ ଗିରଫ, କମ୍ପାନୀର ସାଇଟ୍ ଇନଚାର୍ଜଙ୍କୁ ମାଗୁଥିଲା ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତ ଲାଗି ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମୋଟୁ ଥାନା IICଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ, କାର୍‌ରୁ ଜବତ ହୋଇଥିଲା ୨ ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସରକାରୀ ଗାଡିରୁ ଧଳା ଜହର ଜବତ, ୪୦ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସହ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : କର୍ଲାପାଟ ବକ୍ସାଇଟ୍ ଖଣିର ନିଲାମ ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରହିତାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବେଆଇନ ଭାବେ ବନ୍ଧୁକ ତିଆରି ଓ ବିକ୍ରି : ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗିରଫ, ୪ଟି ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||

କିସ୍ସା ବରାବର: କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଯୋଗେଶ ମିଶିଲେ ବିଜେଡିରେ, ବିଜେଡି ନେତା ସୁବାସ ମିଶିଲେ କଂଗ୍ରେସରେ

6/02/2019 at 7:23 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୬|୨: ବିଜେଡି  ଓ କଂଗ୍ରେସ ରାଜନୀତିରେ ଆଜି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କାଉଣ୍ଟର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ । କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ଯୋଗେଶ ସିଂ ବିଜେଡିରେ ମିଶିଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ଛାଡି କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଛନ୍ତି ସୁବାସ ନାୟକ । ନବୀନଙ୍କ  ଉପସ୍ଥିତିରେ ଯୋଗେଶ ଶଙ୍ଖ ଫୁଙ୍କିଛନ୍ତି, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ହାତଧରିଛନ୍ତି ସୁବାସ ନାୟକ । ରାହୁଲଙ୍କ ଓଡିଶା ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଦଳରେ ମିଶାଇବାକୁ ବିଜେଡି ଯେଉଁ ରଣନୀତି ବନାଇଥିଲା ତାକୁ କାଉଣ୍ଟର କରି ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ସମାନ ଖେଳ ଖେଳିଛି ।… 

ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଆଜି ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ଯୋଗେଶ ସିଂ । ବିଜେଡି ପାର୍ଟି ଅଫିସରେ ନବୀନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ହଜାର ହଜାର କର୍ମିଙ୍କ ସହ ଯୋଗେଶ ହାତଛାଡି ଶଙ୍ଖ ଫୁଙ୍କିଛନ୍ତି । ଯୋଗେଶ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ବହୁଦିନରୁ ଆଲୋଚନା ହେଉଥିଲା । କଂଗ୍ରେସରେ ଥିବାବେଳେ ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ପ୍ରତି ତାଙ୍କ କଟୁ ଟିପ୍ପଣି ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବିଦା କରିଥିଲା । ନବ ଦାସଙ୍କ ପରେ ଯୋଗୋଶ ସିଂଙ୍କୁ ବିଜେଡି ନିଜପଟକୁ ନେଇ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ ପାଇଁ ଗୋଟି ଖେଳିଛି ।ସେପଟେ ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ଯୋଗେଶ ସିଂଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ସୁନ୍ଦରଗଡ ରାଜନୀତିରେ ବିଜେଡିକୁ ମଜବୁତ କରିବ ।ଆଉ ଯୋଗେଶ କହିଛି ନବୀନ ଦେଶର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ।

ଏପଟେ ଯୋଗେଶ ସିଂ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ବେଳେ କଳାହାଣ୍ଡିରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଜେଡି ଛାଡି କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ସୁବାସ ନାୟକ । ଆଗରୁ ସେ କଂଗ୍ରେସରେ ଥିଲେ  । ୧୯୯୧ ମସିହାରେ କଂଗ୍ରେସ ଟିକେଟରେ କଳାହାଣ୍ଡିରୁ ସାଂସଦ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ଶ୍ରୀ ନାୟକ ସଂସଦ ଭବନକୁ ପ୍ରବେଶ ସମୟରେ ମୁଣ୍ଡିଆ ମାରି ସେତେବେଳେ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିଧିକୁ ଆସିଥିଲେ। ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ସେ କଂ‌ଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ି ବିଜେଡିରୁ ଟିକେଟ ପାଇ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ ଓ ଭକ୍ତଚରଣ ଦାସଙ୍କଠାରୁ ପରାଜିତ ‌ହୋଇଥିଲେ। ତେଣୁ ସେ ପୁଣି କଂଗ୍ରେସକୁ ଫେରିବା ପରେ କଳାହାଣ୍ଡି ରାଜନୀତିରେ କଂଗ୍ରେସ କମବ୍ୟାକ୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ବୋଲି ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି ଦଳ ।

ନିର୍ବାଚନ ଋତୁରେ ଦଳ ଡିଆଁ ରାଜନୀତିର ଏକ ପୁରୁଣା ରୋଗ ।  ନିର୍ବାଚନ ଫଳ କହିବ ଏହି ନେତାଙ୍କ ଡଳଡିଆଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅବା ଦଳକୁ କେତେ ଫାଇଦା ଦେଇଛି ।…

   Related Posts