Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭାଇ-ଭାଉଜଙ୍କୁ ହାଣି ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ସାନ ଭାଇ, ୬୦କି.ମି. ଦୂରରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁରରେ କାର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ-ବାଂଲାଦେଶକୁ ମୁହାଁଇଲା ଭୀଷଣ ଅବପାତ, ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ସେଣ୍ଟର ମଲ୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ମଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଲୋକ
  • ||

କାଶ୍ମୀରରେ ପଶି ପରିଲେନି ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ : ଯେମିତି ଯାଇଥିଲେ ସେମିତି ଫେରିଆସିଲେ, ହେଲେ ବହୁତ ଗର୍ଜିଲେ…

8/08/2019 at 6:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୮|୮: କାଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ ଜାରି ରହିଛି ରାଜନୈତିକ ହଲ୍‌ଚଲ୍‌ । ଆଜି ସମଝୌତା ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ପାକିସ୍ତାନ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ଭାରତର ଉଦ୍ୟମରେ ଟ୍ରେନ ତ ଆସିଲା । ଏଣେ  କିନ୍ତୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଗୁଲାମ ନବୀ  ଆଜାଦଙ୍କ ବିରୋଧ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପଦକ୍ଷେପକୁ ବିରୋଧ କରି କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସୁହାଇବା ଭଳିଆ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ କାମ କରିଚାଲିଛି ।

ଗୋଳିଆ ପାଣିରେ ମାଛ ମାରୁ ମାରୁ ହଟହଟା ହେଲେ ଗୁଲାମ । କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ  ଆଜି ଦେଇଥିଲେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ । ସେ ଗୁଲାମ ନୁହଁନ୍ତି ଆଜାଦ । ଯେମିତିବି ହେଉ କାଶ୍ମୀରକୁ ଯିବେ। କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଓ ନେତାଙ୍କ ସହ ବିଚାର କରିଥାନ୍ତେ ଶ୍ରୀନଗରରେ ହଲ୍ଲାବୋଲ କରିଥାନ୍ତେ ।

ଗୁଲାମ ନବୀଙ୍କ ସହିତ ଥିଲେ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଗୁଲାମ ଅହମ୍ମଦ ମିର୍ ।  ଶ୍ରୀନଗର ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ଫେରାଇ ଦିଆଗଲା ।ଯେଉଁବାଟେ ବାଟେ ଯାଇଥିଲେ ସେଇ ବାଟେ ବାଟେ ଉଡ଼ିଆସିଲେ। ସେହି ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ରେ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପଠାଇ ଦିଆଗଲା ।

କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏବେ କଂଗ୍ରେସର ଲିଡ୍‌ ନେଉଥିବା ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ କିନ୍ତୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିବାର କୌଣସି ସୁଯୋଗ ହାତଛଡ଼ା କରିନାହାନ୍ତି ।ସୋପିୟାନର ରାସ୍ତାରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ବିରିୟାନୀ ଖାଇଥିବା ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶ ଦାତା ଅଜିତ ଡୋଭାଲକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଆଜାଦ ।କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଇସା ଦେଇ କାହାକୁ ବି ସାଙ୍ଗରେ ନେଇହେବ । ଆଉ ତାଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇଛି ବିଜେପି।  …

 କାଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ଘଟଣାକ୍ରମ ବେଶ ସରଗରମ  ଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ବୟାନ ଆସିଛି ।ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆର୍ମି ଭେଟେରାନମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ଅବସରରେ ରାଜନାଥ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ନିଜର ବନ୍ଧୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବେ କିନ୍ତୁ ପଡ଼ୋଶୀ ନୁହେଁ ।ହେଲେ ପାକିସ୍ତାନ ଭଳି ପଡ଼ୋଶୀ ଆଉ କାହାକୁ ନମିଳୁ ।

କାଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ ବୟାନବାଜି ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଘାଟୀରେ କିନ୍ତୁ ସ୍ଥିତି ଏବେ ଶାନ୍ତ ରହିଛି  ସେପଟେ ନୂଆ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ହୋଇଥିବା ଲଦାଖରେ ଆଜିବି ଚାଲିଥିଲା ସେଲିବ୍ରେସନ।

   Related Posts