Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ଗୁଲାମନବୀଙ୍କ ଦାବି, କହିଲେ ସଂସଦ ଅଧିବେଶନରେ ଯୋଗଦେବା ଲାଗି ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କୁ ଅନୁମତି ମିଳୁ

17/11/2019 at 3:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :  ସଂସଦର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ଲାଗି ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ସଂସଦ ଲାଇବ୍ରେରୀ ବିଲ୍ଡିଂରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ପ୍ରହ୍ଲାଦ ଯୋଶୀ  ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତୃବୃନ୍ଦ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ବୈଠକରେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଗୁଲାମନବୀ ଆଜାଦ ଅଧିବେଶନରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଓ ପି.ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କୁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ ନିମନ୍ତେ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଆଜାଦଙ୍କ ଏହି ଦାବିକୁ ସମସ୍ତ ବିରୋଧୀ ରାଜନୈତିକ ଦଳମାନେ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। 

ବୈଠକରେ ଆଜାଦ ଫାରୁକ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଗତ ୩ ମାସ ହେଲା ନଜର ବନ୍ଦୀ ଥିବା କହିଥିଲେ। ସେହିପରି ପି.ଚିଦାମ୍ବରମ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହେବା ପରେ ଏବେ ବିଚାରାଧୀନ ବନ୍ଦୀ ଅଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ ଅଧିବେଶନରେ ଯୋଗଦେବା ଲାଗି ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିବାର ନଜିର ରହିଛି ବୋଲି ଆଜାଦ କହିଥିଲେ। ଏଣୁ ଉଭୟନେତାଙ୍କୁ ସଂସଦ ଅଦିବେଶନରେ ଯୋଗଦେବା ନିମନ୍ତେ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ଆଜାଦ ଦାବି କରିଥିଲେ।

ସଂସଦର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶନ ସୋମବାର ନଭେମ୍ବର ୧୮ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଅଧିବେଶନ ଆସନ୍ତା ମାସ ଅର୍ଥାତ ଡିସେମ୍ବର ୧୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଏଥିବା ସୁରୁଖୁରୁ ଗୃହ ସଞ୍ଚାଳନ ଲାଗି ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଯାଇଥିବା ବେଳେ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।     

   Related Posts