Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲା କଂଗ୍ରେସ, ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ନାହାଁନ୍ତି, ଅଥଚ ଭିଏଚପି ଏବଂ ବିଜେପି ନେତା ରହିଲେ କେମିତି ?

20/07/2020 at 5:33 PM

ଅଯୋଧ୍ୟା, ୨୦|୦୭: ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋର୍ ଧରିଛି । ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅଯୋଧ୍ୟା ଗସ୍ତ କରି ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମି ପୂଜନରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରନ୍ତି । ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ଟ୍ରଷ୍ଚରେ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ଓ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯିବା ନେଇ ଆପତ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମସ୍ତେ ଭବ୍ୟ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ହେଉ ବୋଲି ଚାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସରକାର ସଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଟ୍ରଷ୍ଟରେ ସାମିଲ କରିନାହାଁନ୍ତି । ବଦଳରେ ବିଜେପି ଓ ଭିଏଚପି ନେତାଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି । ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ମୋଦୀ ରାମ ମନ୍ଦିରର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ । ରାମନନ୍ଦି ସଂପ୍ରଦାୟ ସମେତ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ୱାମୀ ରାମନରେଶାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ସମାରୋହରେ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏମାନେ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ।

କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ନଜରରେ ରଖି ଏହି ଭୂମି ପୂଜନ ଉତ୍ସବରେ ସୀମିତ ଲୋକଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି । ସୂତ୍ରାନୁସାରେ, ଏହି ଦିନ ଭବ୍ୟ ରାମମନ୍ଦିରକୁ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ସଜାଯିବ । ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ଆନ୍ଦୋଳନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଡକାଯାଇପାରେ । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଲାଲକୃଷ୍ଣ ଆଡଭାନୀ ଓ ମୁରଲି ମନୋହର ଯୋଶୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡକାଯିବ । ଏହି ନେତା ଦ୍ୱୟ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ରାମ ମନ୍ଦିର ପକ୍ଷରେ କହି ଆସୁଛନ୍ତି ।

ଏକ ଔପଚାରିକ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ପଠାଯାଇଛି । ତେବେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବାବଦରେ ସରକାରୀ ଭାବେ କିଛି କୁହାଯାଇ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନିର୍ଧାରିତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ହେବ ଓ ପୂରାତନ କଳାକୃତି ସ୍ଥାନ ପାଇବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

   Related Posts